Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy e-papierosy są zdrowe?

Czy e-papierosy są zdrowe?

Nie da się zaprzeczyć, że to nad wyraz uznany temat, który widać dosłownie wszędzie, stąd warto się mu przypatrzeć, tym bardziej że narosło naokoło niego całkiem dużo kłamstw, a odkręcenie tychże jest nieodzowne do celnej oceny tegoż akcesorium.

Czym są e-?

E-papieros jest po prostu inhalatorem, zasilanym akumulatorem, elektronicznie sterowanym, wytwarzającym mgiełkę pary powstałej przez podgrzewanie specjalnie przeznaczonego do tego płynu, czyli liquidu. Przez te niepozornie wyglądające „buteleczki”, e-papierosy stały się tak popularne i dziś są jedyną mniej szkodliwą alternatywą dla papierosów analogowych. zawierają lub mogą zawierać, rozcieńczoną do bezpiecznego stężenia, oczyszczoną nikotynę.

E-papierosy stworzone zostały z myślą o ratowaniu czynnych palaczy z rąk nałogu. Służyć mają jako zastępujący tytoniu inhalator, dzięki któremu użytkownik dostarcza maksymalnie rozcieńczoną i oczyszczoną nikotynę swemu uzależnionemu organizmowi. Największą zaletą tego innowacyjnego produktu jest jego cena i oszczędność (tak ważna w dzisiejszych czasach) w skali miesięcznych wydatków na nałóg jakim są papierosy. Kolejnym argumentem przemawiającym za e-paleniem jest mniej szkodliwy dla zdrowia sposób przyjmowania nikotyny, bez substancji smolistych i innych ubocznych produktów spalania liści tytoniu i bibuły. E-papierosy ułatwić mogą również całkowite pozbycie się nałogu poprzez stopniowe zmniejszanie zawartości nikotyny w liquidzie.

Mity na temat e-papierosów i liquidów

I tak oto kłamstwem pierwszym jest fakt, iż owe e-papierosy są kompletnie bezpieczne dla stanu zdrowotnego, ponieważ owszem, nie ma weń karcinogennych substancji smolnych, ale nikotyna w liquidach bez ustanku może skutkować w różnorodnego rodzaju konsekwencje (w pojęciu badaczy z Wielkiej Brytanii są one przybliżone do tych wywoływanych przez filiżankę kawy).

Po drugie, nadzwyczaj często stykamy się ze stwierdzeniem, iż e-papierosy możemy palić zawsze, co także jest mitem, gdyż osoby niepalące już mówią, że nie chcą być biernymi palaczami, nieistotne, czy mowa o tradycyjnych papierosach, czy o tych elektronicznych, dlatego zresztą tych drugich już zabroniono w rodzimych autobusach.

Po trzecie wreszcie, niejednokrotnie słyszymy, iż e-papierosy są niekosztowne, ale w rzeczywistości i to nie jest wcale normą, gdyż wszystko jest uzależnione od tego, ile palimy (niemniej, wbrew wstępnej drożyźnie zakupu, w szerszym spojrzeniu zaiste jest to przedsięwzięcie tańsze).

Sprawdzajmy źródła

Puentując, zanim zdecydujemy się na tę technikę, zastanówmy się nad tym, czego się o niej dowiedzieliśmy, skąd czerpiemy o niej dane, w jaki sposób je rozpatrujemy oraz generalnie, czy jesteśmy klientami uświadomionymi, którzy rozumieją, co chcą kupić.