Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dlaczego warto jeść mniej a częściej?

regularne jedzenie

Odpowiednia jest warunkiem naszego dobrego samopoczucia i zachowania zdrowia. I to właśnie taki cel przyświeca większości diet odchudzających, oczyszczających czy regenerujących. Każda z nich skupia się  na innej bazie produktów, jednak ich zwolenników łączy wspólna idea jedzenia mniejszych porcji a w krótszych odstępach czasu. Mniejsze posiłki nie powodują znacznego obciążenia żołądka, przez co lepiej poradzi sobie z trawieniem spożytego posiłku. Dzięki temu nie czujemy się ociężale i mamy dużo energii.

Efekt regularnego odżywiania

Efekt ten jest osiągalny również dzięki stałemu poziomowi glukozy we krwi. Wahania tego poziomu powodują napady głody i huśtawkę nastroju. Jest to świetny sposób na regulację swojego apetytu. Jedząc o stałych porach wysyłamy naszemu organizmowi sygnał, iż nie musi odkładać tkanki tłuszczowej „ na gorsze” czasy, gdyż po upływie wyznaczonego czasu dostarczymy mu niezbędne składniki odżywcze. Mniejsze porcje z kolei powodują, że nasze ciało zaczyna wykorzystywać zalegające zapasy tłuszczu do wytworzenia energii. mniej  a częściej powinno być podstawą odżywiania każdego z nas. Oczywiście nie można zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Nawyk picia czystej wody bez cukrów i sztucznych barwników jest zbawienny dla naszego zdrowia, a ty samym dobrego samopoczucia, gdyż pijąc odpowiednią ilość wody jesteśmy w stanie poradzić sobie na przykład z bólem głowy. Jeśli do tych powyższych założeń dorzucimy codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu to bez wątpienia będziemy cieszyć się zdrowiem  wymarzoną figurą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *