Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Stworzenie firmy związane z usługami transportowymi każdego gatunku, jest stosunkowo skomplikowane i wyczerpujące. Nie starczy jednorazowa wizyta w urzędzie miasta albo gminy, jak to bywa w przypadku założenia większości działalności gospodarczej. Tutaj niestety trzeba się troszkę nachodzić a także natrudzić, żeby dopilnować wszelkich formalności.
Poza samym założeniem działalności, trzeba pozyskać prawą zgodę na bazie licencji, która również musimy mieć osobiście bądź mieć na stałe zatrudnioną osobę, która dysponuje taką licencję.
Także musimy sprecyzować czy planujemy oferować usługi wyłącznie w kraju, czy też za granicą, jeśli tak to w tym momencie mamy podwójną robotę, bo musimy sklecić dwa wnioski o przyznanie prawa do dostarczania usług transportowych. Jeden wniosek do Starostwa Powiatowego, a kolejny, prawie identyczny, ale w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Pełna procedura jest uciążliwa, lecz do przebrnięcia, twierdzi właściciel Krakowskiej jednostki: transport mebli kraków.