Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Kwas alfa-liponowy – idealny kwas na cukrzycę, miażdżycę, pamięć i głębokie rany

Kwas alfa-liponowy – bo o nim mowa to kwas, który pod względem składu jest podobny do witamin. Co więcej zwiększa siły działania witaminy C i E. Rozpuszcza się zarówno w wodzie, jak i w tłuszczach. Kwas ten doskonale oczyszcza organizm i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu co potwierdziły badania przeprowadzone przez doktora Troya Hagena i Bruc`a Amesa. Kwas alfa-liponowy nie tylko pomaga w leczeniu cukrzycy i głębokich ran, ale i koi ból, czy zdrętwienia rąk i nóg. Ponadto pomaga przy przemęczeniu i stresie. W organizmie kwas ten hamuje niszczenie komórek, a także poprawia przewodzenie impulsów przez neurony.

Badania naukowe nad kwasem alfa liponowym

Szczegółowe badania nad kwasem alfa-liponowym przeprowadzone zostały przez doktora Thomasa Levy-ego. Badania zostały podsumowane specjalnym raportem. Znajdują się tam m.in. informacje o zawartości glitationu i enzymów umożliwiających zachodzenie chelatacji metali ciężkich. Chelatacja metali ciężkich pomaga w medycynie w sytuacji zatrucia organizmu przez metale ciężkie.

Kolejne badanie zostało przeprowadzone przez „Department of Veterans Affairs” w 2010 roku i trwało 6 lat. Badanie to potwierdziło wpływ kwasu alfa-liponowego na osłonki komórek nerwowych, Tym samym potwierdzono jego skuteczne działanie w walce ze stwardnieniem rozsianym. W badaniu łącznie wzięło udział 54 pacjentów. Pierwsza z grup przyjmowała kwas alfa-liponowy w dawce 1200 mg, drugiej grupie podawano placebo. Po 6 latach udowodniono, że kwas chroni osoby starsze przed skurczaniem się komórek mózgu. Tym samym staje się pomocny nie tylko przy stwardnieniu rozsianym, ale i przy chorobie Alheimera.

Badanie Uniwersytetu „Popular Autónoma del Estado de Puebla”.

Przeprowadzono je w 2009 roku i trwało rok. Wzięło w nim udział 45 pacjentów. Badanie dotyczyło osoby dotknięte cukrzycą typu 2. Badanym towarzyszyły dodatkowe objawy takie jak: zmiany skórne, drętwienia kończyn, czy dolegliwości bólowe. Pacjenci w czasie 16 tygodniowych badań przyjmowali 600 mg kwasu alfa-liponowego. Wyniki badania udowodniły m.in. zwiększoną wrażliwość komórek na insulinę, lepszy transport cukru do krwi, likwiduje mrowienie, drętwienie, oraz swędzenie dłoni i rąk. Krótko mówiąc cukier zaczyna być odpowiednio wykorzystywany przez organizm.

Kwas alfa-liponowy – dla kogo?

Kwas alfa-liponowy powinien być stosowany przy depresji, a także stresie. Chroni nasze serce, pomagając m.in. przy miażdżycy. Kwas pomaga przy wrzodach jelitowych, czy chorobach oczu. Jako środek profilaktyczny chroni mózg przed chorobami. Jak wyżej zostało wspominane kwas alfa-liponowy pomaga przy cukrzycy typy 2, a także trudno gojących się rana. Pozwala oczyścić organizm z metali ciężkich.

Kwas alfa-liponowy – rano czy wieczorem?

Kwas alfa-liponowy można przyjmować zarówno rano, jak i wieczorem, ponieważ nie ma ściśle określonej pory dnia, w której należy go spożywać. Najważniejsze jest, aby stosować się do zaleceń producenta i przestrzegać dawki określonej na opakowaniu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kwas alfa-liponowy – jak uzupełniać?

Kwas alfa-liponowy bardzo szybko wchłania się przez organizm, natomiast w osoczy sjest przez krótki czas. Najlepsze rozwiązanie to dawka ok. 300 mg. Kwas alfa-liponowy najlepiej stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem, utrzymujemy tym samym stały poziom tego kwasu w osoczu krwi.

Kwas alfa-liponowy jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego kwasu alfa-liponowego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak dawkowanie, forma suplementu oraz jakość produktu. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować etykiety, porównać różne marki i wybrać produkt od renomowanego producenta, który spełni nasze wymagania. Dawkowanie zwykle zależy od konkretnego suplementu, więc warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta i ewentualnie skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Forma suplementu to kwestia indywidualna, ale najczęściej spotykanymi formami kwasu alfa-liponowego są tabletki, kapsułki lub proszek.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *