Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Łóżka rehabilitacyjne i ich funkcje

łóżka rehabilitacyjne

są sprzętem, który bez wątpienia sprawdza się w wielu sytuacjach. Możliwość ich użytkowania w domu pacjenta jest czymś bardzo istotnym. W dobie współczesnej mamy do czynienia nie tylko z dosyć zaawansowanym sprzętem rehabilitacyjnym. Należy bowiem także wskazać na szeroki dostęp do łóżek rehabilitacyjnych, które można wypożyczyć na określony czas.

Zalety łóżek rehabilitacyjnych

Oczywiście mamy do czynienia z różnymi modelami owych łóżek. W wypożyczalni Visamed zetkniemy się z najwyższych lotów sprzętem, dzięki któremu opieka nad osobą obłożnie chorą jest znacząco ułatwiona. Tym samym jest ona bardziej skuteczna. W tym przypadku ma to kluczowe znaczenie. Cechy, jakie posiadają owe łóżka rehabilitacyjne to w głównej mierze:

– możliwość elektrycznego sterowania takim łóżkiem, co przekłada się także na możliwość ułożenia osoby chorej w dowolnej pozycji,

– możliwość wypożyczenia łóżka dla osoby chorej o maksymalnej wadze 175n kg,

– łóżka rehabilitacyjne, które są tutaj proponowane, zapewniają możliwość uniknięcia zjawiska odleżyn,

– łóżka te posiadają specjalne kółka o średnicy 125 mm, dzięki czemu można dowolnie przesuwać w dowolnej płaszczyźnie,

 

Funkcje łóżek rehabilitacyjnych

Każdy model łóżka rehabilitacyjnego jest nieco zróżnicowany. W przypadku propozycji firmy Visamed mamy do czynienia z łóżkami, w których można sterować pięcioma różnymi funkcjami. Mowa jest o oparciu dla stóp, oparciu dla pleców, regulacji wysokości, Trandelenburgu oraz odwrotnym Trandelenburgu. Mówiąc o owych funkcjach, należy oczywiście wskazać na sterowanie elektyczne. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu kontrolerowi. Warto także zaznaczyć, z czego składa się każdy z modeli owych łóżek rehabilitacyjnych. Można tu wyróżnić ramie materaca, kółkach, drewnianych poręczach bocznych, drewnianych deskach znajdujących się zarówno w tylnej jak i przedniej części oraz trapezie z wyciągiem.

Komfort wypożyczania

Zakup łóżka rehabilitacyjnego jest oczywiście nieopłacalny. Jego koszt jest bardzo wysoki i tym samym dla większości osób nie jest to możliwe, aby taki zakup móc sfinansować. Jednakże na naszym rynku z powodzeniem funkcjonuje bardzo wiele wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Między innymi obecna jest na rynku wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Visamed. Z jednej strony w tym miejscu mamy oczywiście do czynienia z bardzo profesjonalnym, najlepszym, użytecznym sprzętem. Poza tym również warunki dla wynajmu łóżek rehabilitacyjnych są w tym miejscu bardzo korzystne. Koszt miesięcznego użytkowania takiego łóżka wynosi tylko 120 złotych, a koszt dowozu pod wskazany adres tylko 100 złotych. W momencie, gdy łóżko rehabilitacyjne nie jest już z tego czy też innego powodu potrzebne, wypożyczalnia odbiera go bezpośrednio od klienta. Bez wątpienia jest to zatem jedna z czołowych propozycji na naszym krajowym podwórku. Jeśli więc wynajmować łóżko rehabilitacyjne, to takie, które spełni wszelkie nasze oczekiwania oraz potrzeby osoby wymagającej opieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *