Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Programy zdrowotne we wrocławskich szpitalach

Jak w innych miastach, we Wrocławiu programy profilaktyczne realizowane są już od wielu lat. Propozycja tegoroczna jest naprawdę ogromna i pacjenci mają w czym wybierać. Wiele z programów profilaktycznych stworzono z myślą o dzieciach i młodzieży. Są również programy dla dorosłych i osób które ukończyły 65 rok życia.

Programy profilaktyczne finansowane przez miasto

Programy profilaktyczne o charakterze zdrowotnym finansowane są przez miasto, jednakże wybierając dany program, powinniśmy w pierwszej kolejności skontaktować się indywidualnie z realizatorem programu. Z jakich programów możemy bezpłatnie skorzystać?

Godne uwagi programy zdrowotne

Wrocławskie szpitale i placówki medyczne oferują bardzo wiele różnorodnych programów przeznaczonych dla osób w każdej kategorii wiekowej. Warto wymienić kilka z nich. Są to:

  • Profilaktyka raka piersi

Program stworzony dla kobiet, który ma za zadanie wykrywanie wczesnej postaci raka piersi. Obejmuje naukę samobadania piersi, a żeby skorzystać z niego bezpłatnie powinniśmy zwrócić się Punktu Nauki Samobadania Piersi.

  • Profilaktyka wad postawy u dzieci i młodzieży

Wady postawy to coraz częstsze zjawisko wśród dzieci i młodzieży, dlatego program ma za zadanie im zapobiegać. Warto udać się z naszym dzieckiem do poradni i skorzystać z możliwości, jakie daje program „Trzymaj się prosto”.

  • Program edukacyjny dla osób z atopowym zapaleniem skóry

Program przeznaczony jest zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych, które borykają się z AZS. Dzięki niemu nauczymy się jak poprawić jakość życia, zapobiec nawrotom i powikłaniom.

By: Aneta R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *