Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Choroby, urazy są elementami, które dotykają wielu ludzi. Leczenie jest ważne, ale nie jest to jedyny istotny element. Praktycznie w każdej chorobie istotna jest także odpowiednia . Zakup takiego sprzętu nie zawsze jest oczywisty. Jego koszt jest często bardzo wysoki. Tym samym bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość jego wypożyczenia.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w Warszawie

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego funkcjonują w każdym mieście. Urazy i choroby, które dobrze rokują i pozwalają choremu na całkowite wyleczenie skłaniają do tego, aby sprzęt nie był kupowany. Koszt wypożyczenia może być bardzo różny, aczkolwiek nie jest on zwykle bardzo duży. Każda wypożyczalnia dyktuje swoje własne warunki, ale w obliczu sporej konkurencji są one dosyć atrakcyjne dla pacjentów. Z roku na rok dostępny wypożyczalniach jest coraz lepszej jakości. Zakres asortymentowy również jest coraz większy.

Sklep medyczny VISAMED
ul. Karola Szajnochy 8 , 01-637 Warszawa
tel. 22 833 48 32

Asortyment wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt do rehabilitacji jest różnorodny. Czego pacjent nie znajdzie w jednym punkcie, uzyska w innym. Do sprzętu rehabilitacyjnego, który jest powszechny i dostępny w każdej wypożyczalni zalicza się:

 • rehabilitacyjne łóżka o różnej wielkości. Często jest to łóżko sterowane elektrycznie,
 • podnośnik pacjenta,
 • schodołazy,
 • stoliki przyłóżkowe,
 • materace przeciwodleżynowe rurowe lub bąbelkowe,
 • wózki ortopedyczne,
 • wózki specjalistyczne,
 • chodziki rehabilitacyjne,
 • balkoniki,
 • koncentratory tlenu,
 • krzesła toaletowe stacjonarne oraz na kółkach,
 • szyny cpm,
 • kule, ortezy

To  wybrane i najbardziej popularne pozycje, aczkolwiek nie wszystkie. Jakość sprzętu rehabilitacyjnego jest różnorodna. Dobierać ów sprzęt należy w sposób indywidualny, pod konkretnego chorego.

Wypożyczaenie sprzętu medycznego i ortopedycznego to niższe koszty

Jednorazowy zakup określonego sprzętu rehabilitacyjnego jest refundowany w określonej wysokości oraz w ograniczonych ilościach. To powoduje, że tak naprawdę nie wszystko podlega refundacji. Tym samym opcja z wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego jest bardzo korzystna. Istnieje spore zapotrzebowanie na taki sprzęt i na funkcjonowanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki temu, że pacjent wypożycza określony potrzebny mu sprzęt, leży on w zakresie jego możliwości finansowych. Zakup wielu elementów niezbędnych do rehabilitacji jest niemożliwy właśnie ze względu na owe koszty. Tak naprawdę również przy opcji refundacji kosztów zakup sprzętu może nastręczać trudności. Dlatego też istnienie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego jest czymś istotnym.

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego

Każdy sprzęt rehabilitacyjny może być refundowany w określonej wysokości. Aby móc pozyskać dokładne informacje na ten temat, należy dokonać zapytania bezpośrednio w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia lub też w sklepie medycznym, tudzież w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Ta kwestia jest rozpatrywana w sposób indywidualny. Zanim jednak będzie można uzyskać środki z tytułu refundacji sprzętu rehabilitacyjnego, należy udać się do właściwego lekarza specjalisty. Tylko on może wydać stosowne skierowanie na ów sprzęt, na podstawie którego będzie można uzyskać zwrot części kosztów pozyskania sprzętu rehabilitacyjnego.

Sprzęt rehabilitacyjny, który jest dostępny w sklepach medycznych i wypożyczalniach, odznacza się bardzo wysoką jakością. To ma oczywiście przełożenie na skuteczność prowadzonej rehabilitacji, a tym samym na jakość codziennego życia pacjenta. Należy wykorzystać zatem wszelkie możliwości, aby pozyskać sprzęt najwyższej możliwej jakości.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacynego VISAMED
ul. Karola Szajnochy 8 , 01-637 Warszawa
tel. 22 833 48 32