Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych

łóżka dla chorych

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne to znaczące ułatwienie dla osób zajmujących się opieką nad przewlekle chorymi. Specjalistyczne łóżka pozwalają na ułożenie osoby chorej w różnych pozycjach. To nie tylko pozwala swobodniej taką osobę karmić, obracać, wykonywać przy niej podstawowe czynności, ale ponadto również pozwala to na prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych jak również zapobiega powstawaniu odleżyn. Tym samym można powiedzieć, że łóżka te stanowią obecnie niezbędne wyposażenie ośrodków rehabilitacyjnych, szpitali jak również powinny się one znaleźć w domu chorego, jeśli ten w wyniku choroby pozostaje w tymże domu.

Warto wiedzieć, że łóżka rehabilitacyjne są przeznaczone dla osób obłożnie chorych, leżących i po przebytych operacjach. Sprzęty tego rodzaju zostają przeznaczone wyłącznie dla jednego użytkownika. Ciężar ciała pacjenta nie powinien przekroczyć 175 kilogramów. Co istotne łóżka rehabilitacyjne są wyposażone w kółka, które umożliwiają przesuwanie pacjenta po równej powierzchni w zależności od jego potrzeb fizjologicznych lub koniecznych do wykonania badań. Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne są nierzadko obsługiwane z wykorzystaniem urządzeń elektrycznych, co znacznie ułatwi codzienność z pacjentem pracownikom opieki medycznej lub najbliższej rodzinie pacjenta.

Zakup czy wypożyczenie?

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne są potrzebne, ale jednocześnie też ich zakup wiąże się z dosyć poważnym wydatkiem, z dosyć dużymi kosztami. Oczywiście w naszym systemie zdrowotnym zakup takiego łóżka jest związany z pewnym dofinansowaniem, ale mimo wszystko jest to dosyć duży koszt. Tym samym większość osób decyduje się na ich wypożyczenie. Na rynku mamy do czynienia z funkcjonowaniem sporej ilości wypożyczalni, a dostępny sprzęt jest coraz lepszy i pozwala bardziej skutecznie opiekować się chorymi.

Jednym z najważniejszych aspektów, którymi kierujemy się podczas podjęcia decyzji o łóżku rehabilitacyjnym i o tym, czy lepiej zdecydować się na jego zakup, czy jednak wypożyczenie, jest czas, jaki zostaje nam na działanie. Informacja o wypisie ze szpitala osoby obłożnie chorej zazwyczaj dociera do najbliższych w najmniej spodziewanym momencie. Cały pobyt w szpitalu mamy bowiem nadzieję, że członek naszej rodziny wyjdzie z niego o własnych siłach i z radością będzie mógł wrócić do codziennych obowiązków i aktywności. Dlatego czas realizacji zarówno zakupu, jak i wynajęcia odgrywa ogromną rolę w procesie wyboru najlepszego rozwiązania.

Czy usuwanie żylaków jest refundowane przez NFZ?

Zasady wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z określonymi regułami. Po złożeniu zamówienia łóżko jest dostarczane do domu danej osoby. Ponadto w domu osoby chorej pracownik wypożyczalni dokonuje montażu łóżka oraz udziela niezbędnego instruktażu. W momencie, gdy łóżko nie jest już potrzebne, pracownik wypożyczalni dokonuje jego odbioru od klienta. Tym samym o te kwestie klient nie musi się martwić. W sytuacji, gdy łóżko nie działa w sposób prawidłowy, również pracownik wypożyczalni interweniuje i dokonuje niezbędnej naprawy. Miesięczny koszt wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego nie jest zbyt duży i powoduje, że jest to najlepsza z opcji w sytuacji, gdy ktoś takiego łóżka potrzebuje.

Jeśli chcesz poznać cennik wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego, doskonale się składa. Zazwyczaj miesięczna cena, jaką należy pokryć to 120 złotych. Dodatkowym elementem, który składa się na koszt wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego, będzie jego transport i odebranie sprzętu po zakończeniu użytkowania. Zazwyczaj to jednorazowe opłaty i każda z nich wynosi 100 złotych.

Cechy łóżka rehabilitacyjnego

Istotą wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego są jego cechy. Do podstawowych należy zaliczyć:

  • regulowaną wysokość łóżka
  • regulowany kąt nachylenia zagłówka
  • regulowany kąt nachylenia położenia nóg
  • solidna konstrukcja
  • elektryczne sterowanie
  • stabilne koła umożliwiające swobodne przemieszczenie łóżka po powierzchni płaskiej oraz ich blokada zapewniająca bezpieczeństwo.

Dodatkowo elementem niezbędnym w każdym łóżku rehabilitacyjnym jest specjalistyczny materac przeciwodleżynowy. Tym samym owo łóżko stanowi podstawę do tego, aby móc prowadzić skuteczną rehabilitację osoby obłożnie chorej. Stosując specjalistyczne łóżka dla chorych, można mieć pewność, że dana osoba ma zapewnione odpowiednie warunki do funkcjonowania.

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne są produktem powszechnie stosowanym. W odniesieniu do takich chorób jak udary mózgu, choroba Alzheimera, nowotwory czy też skomplikowane złamania nóg, kości udowych powodują, że dana osoba jest unieruchomiona przez dłuższy czas. Jednocześnie też te osoby wymagają tego, aby się nimi profesjonalnie opiekować.

Przygotowanie do badania USG i co się dzieje podczas badania?

Niska cena łóżek rehabilitacyjnych? To możliwe!

Obecnie na rynku zainteresowane osoby mogą znaleźć oferty związane z wypożyczeniem łóżka rehabilitacyjnego w atrakcyjnej cenie. To wielokrotnie produkt pierwszej potrzeby, a zakup łóżka rehabilitacyjnego może często okazać się zbyt dużym wydatkiem. Co więcej, refundacja sprzętu tego typu nie jest w Polsce możliwa. Jak zatem nietrudno się zużywać, wynajem łóżka rehabilitacyjnego to najczęściej najlepsze rozwiązanie.

Coraz częściej nowoczesny sprzęt dla osób chorych, to łóżka sterowane elektrycznie. Dzięki czemu możliwe jest ułożenie pacjenta w dowolnej pozycji. Ich funkcjonalne i wykonanie, dopasowane pod kątem anatomii ciała, zapewniają uniknięcie ryzyka wystąpienia odleżyn.

Dodatkowe wyposażenie dla osoby chorej – co kupić/wypożyczyć oprócz łóżka rehabilitacyjnego?

Okres ciężkiej choroby osoby najbliższej lub rehabilitacji po operacji, wymaga przystosowania miejsca dla członka naszej rodziny. Co warto kupić/wypożyczyć oprócz łóżka rehabilitacyjnego? Rekomendowanymi rozwiązaniami będą między innymi podkłady nieprzemakalne, baseny i kaczki. Dodatkowym rozwiązaniem, które ułatwia troskę o pacjenta lub najbliższego członka rodziny, mogą stać się miski pneumatyczne, przeznaczone do mycia głowy w pozycji leżącej.

Artykuł powstał przy współpracy z www.nataliagalus.pl.

Opracowane przez: Aneta R.

    2 komentarze

    1. Julka pisze:

      Hej, osobiście zupełnie zgadzam się z powyższym !

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *