Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych

łóżka dla chorych

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne to znaczące ułatwienie dla osób zajmujących się opieką nad przewlekle chorymi. Specjalistyczne łóżka pozwalają na ułożenie osoby chorej w różnych pozycjach. To nie tylko pozwala swobodniej taką osobę karmić, obracać, wykonywać przy niej podstawowe czynności, ale ponadto również pozwala to na prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych jak również zapobiega powstawaniu odleżyn. Tym samym można powiedzieć, że łóżka te stanowią obecnie niezbędne wyposażenie ośrodków rehabilitacyjnych, szpitali jak również powinny się one znaleźć w domu chorego, jeśli ten w wyniku choroby pozostaje w tymże domu.

Zakup czy wypożyczenie?

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne są potrzebne, ale jednocześnie też ich zakup wiąże się z dosyć poważnym wydatkiem, z dosyć dużymi kosztami. Oczywiście w naszym systemie zdrowotnym zakup takiego łóżka jest związany z pewnym dofinansowaniem, ale mimo wszystko jest to dosyć duży koszt. Tym samym większość osób decyduje się na ich wypożyczenie. Na rynku mamy do czynienia z funkcjonowaniem sporej ilości wypożyczalni, a dostępny sprzęt jest coraz lepszy i pozwala bardziej skutecznie opiekować się chorymi.

Zasady wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z określonymi regułami. Po złożeniu zamówienia łóżko jest dostarczane do domu danej osoby. Ponadto w domu osoby chorej pracownik wypożyczalni dokonuje montażu łóżka oraz udziela niezbędnego instruktażu. W momencie, gdy łóżko nie jest już potrzebne, pracownik wypożyczalni dokonuje jego odbioru od klienta. Tym samym o te kwestie klient nie musi się martwić. W sytuacji, gdy łóżko nie działa w sposób prawidłowy, również pracownik wypożyczalni interweniuje i dokonuje niezbędnej naprawy. Miesięczny koszt wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego nie jest zbyt duży i powoduje, że jest to najlepsza z opcji w sytuacji, gdy ktoś takiego łóżka potrzebuje.

Cechy łóżka rehabilitacyjnego

Istotą wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego są jego cechy. Do podstawowych należy zaliczyć:

– regulowaną wysokość łóżka

– regulowany kąt nachylenia zagłówka

– regulowany kąt nachylenia położenia nóg

– solidna konstrukcja

– elektryczne sterowanie

– stabilne koła umożliwiające swobodne przemieszczenie łóżka po powierzchni płaskiej oraz ich blokada zapewniająca bezpieczeństwo.

Dodatkowo elementem niezbędnym w każdym łóżku rehabilitacyjnym jest specjalistyczny materac przeciwodleżynowy. Tym samym owo łóżko stanowi podstawę do tego, aby móc prowadzić skuteczną rehabilitację osoby obłożnie chorej. Stosując specjalistyczne łóżka dla chorych, można mieć pewność, że dana osoba ma zapewnione odpowiednie warunki do funkcjonowania.

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne są produktem powszechnie stosowanym. W odniesieniu do takich chorób jak udary mózgu, choroba Alzheimera, nowotwory czy też skomplikowane złamania nóg, kości udowych powodują, że dana osoba jest unieruchomiona przez dłuższy czas. Jednocześnie też te osoby wymagają tego, aby się nimi profesjonalnie opiekować.

2 komentarze

  1. Julka pisze:

    Hej, osobiście zupełnie zgadzam się z powyższym !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *