Postaw na zdrowie we Wrocławiu

4 główne schorzenia stóp, które wyleczy podolog Wrocław

4 główne schorzenia stóp, które wyleczy podolog Wrocław

Podolog zajmuje się leczeniem oraz profilaktyką stóp. Wachlarz usług w każdym gabinecie podologicznym we Wrocławiu jest szeroki, ale też w dużym stopniu ujednolicony. Zapewne każdy z nas ma w przeciągu całego życia jakiś problem ze stopami lub paznokciami, a wiele z tych schorzeń się powtarza. Zatem jakie są typowe schorzenia, które wyleczy podolog w Twoim mieście?

No początku podkreślmy, że podolog zajmuje się leczeniem tylko stóp

Nie jest to absolutnie jego wada, ponieważ dzięki temu o stopach i paznokciach wie wszystko. Dosłownie. A przecież lepiej leczyć się u specjalisty niż lekarza ogólnego, prawda?

1. Podolog Wrocław wyleczy wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to problem, który może narastać nawet latami. Pojawia się podczas złej pielęgnacji stóp, niewłaściwego obcinania paznokci. Pojawiają się także w parze z niewygodnym i niedopasowanym do nogi obuwiem. Nieleczone doprowadzą do bólu, stanów zapalnych i problemów z chodzeniem.

2. Grzybica stóp niestraszna podologowi z Wrocławia

Infekcje grzybicze i bakteryjne dotykają co 5 Polaka. Grzybica może obejmować paznokcie, przestrzenie między nimi lub całe stopy. Jest nie tylko przykra w wyglądzie, ale także sprawia ból oraz dyskomfort. Najlepsi specjaliści we Wrocławiu od grzybicy pracują w Gabinecie Zdrowej Stopy Dominiki Bilik, ponieważ grzybica międzypalcowa, paznokcia i stopy – nie mają dla nich tajemnic. Ich oferta, czyli proponowane zabiegi, jest kompleksowa, a proces leczenia przebiega sprawnie i efektywnie. Długość leczenia zależy od zaawansowania choroby, jednak po stosowaniu odpowiednio dobranych preparatów podologicznych, już po kilku dniach poczujesz różnicę.

3. Usuwanie odcisków

Co to jest odcisk każdy z nas odczuł na samym sobie chociaż raz. Wystarczą niewygodne lub nierozchodzone buty, nietrzymająca się stopy skarpetka i w kilka minut pojawia się nieprzyjemny odcisk. Jeśli zmienimy buty na wygodne i zadbamy o skórę, szybko pozbędziemy się problemu. Czasem jednak odciski wciąż się pogłębiają uniemożliwiając chodzenie. Czeka się ważne wydarzenie i nie możesz pozwolić sobie na jakikolwiek słaby punkt? Wystarczy jedna wizyta u podologa, aby usunąć bolący odcisk.

4. Podolog poradzi sobie z kurzajkami i modzelami

Modzele to te części stopy, na których skóra szybko twardnieje, rogowacieje i staje się żółta. Podolog Wrocław zastosuje specjalistyczne preparaty podologiczne, aby zmiękczyć zmienione obszary i wygładzić skórę. Kurzajka to nic innego jak zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Możemy się jej nabawić poprzez kontakt z osobą zarażoną. Jej leczenie nie jest już takie szybkie, ale dzięki wiedzy podologa już po kilku tygodniach zapomnisz o problemie.

To oczywiście nie wszystkie schorzenia, z którymi powinieneś udać się do podologa

Dobry podolog Wrocław poradzi sobie także z plastyką wałów okołopaznokciowych, pękającymi piętami, stopą cukrzycową i wieloma, wieloma innymi. Masz problem ze stopami? Umów się na wizytę u podologa i bądź pewien, że leczenie przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *