Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Aktywność fizyczna seniorów

aktywność seniorów

Aktywność fizyczna jest elementem, który powinien towarzyszyć codzienności każdego człowieka bez względu na wiek. Niezwykle istotna jest jednak aktywność fizyczna seniorów. Wraz z upływem wieku mamy do czynienia z pewnymi procesami, które w sposób negatywny wpływają na zdrowie oraz na samopoczucie. Można tym procesom w pewnym zakresie zapobiec, a dobrym na to sposobem są zarówno właściwa dieta jak i codzienna aktywność fizyczna.

Właściwa aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna powinna oczywiście przybrać właściwą formę, powinna być dostosowana do możliwości i stanu zdrowia każdego człowieka. Może być to codzienny spacer na świeżym powietrzu, może być to nordic walking, zajęcia fitness, mogą być inne formy aktywności fizycznej, ale na pewno bardzo ważne jest to, aby była ona obecna na co dzień Współczesna świadomość osób starszych, świadomość seniorów jest znacznie większa, konieczność wdrażania w codzienność aktywności fizycznej jest bardzo dobrze rozumiana i tym samym można powiedzieć, że coraz większa liczba osób przystępuje do takiej aktywności fizycznej.

Osoby starsze mają dostęp do sprzętu, organizuje się dla nich specjalne zajęcia i tym samym nie pozostaje nic więcej jak po prostu wyjść z domu i zacząć regularnie się ruszać. Jeśli w wieku seniorskim nie zadbamy o to, aby nieco więcej się ruszać, jeśli będziemy prowadzili bierny tryb życia, to nasze zdrowie na pewno nie będzie znajdowało się na dobrym i zadowalającym dla każdego z nas poziomie.

Opracowane przez: Aneta R.