Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Antywirus – niezbędny w każdym komputerze

antywirus

Jednym z najważniejszych narzędzi na każdym komputerze, laptopie, czy smartfonie jest program antywirusowy. Na rynku w tej kategorii panuje obecnie ogromna konkurencja, przez co owych programów jest bardzo wiele. W jaki sposób wybrać dla siebie, tak aby spełniał wszystkie nasze wymagania, a przede wszystkim aby w pełni dbał o naszego komputera i danych na nim zawartych?

Najpopularniejsze, darmowe programy antywirusowe

Programy antywirusowe można podzielić ze względu na cechy i stopień bezpieczeństwa, jednakże możemy uczynić to również mając na uwadze ich popularność. Współcześnie istnieją programy antywirusowe, które wybierane są bardzo często, ale również te, do których rzadko sięgamy. Warto skupić się dziś na programach, które cieszą się największą popularnością, zapewniają korzystania z Internetu, a dodatkowo są w pełni darmowe. Podobnie, jak antywirusy płatne, są w pełni skuteczne w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania i nie spowalniają komputera. Najbardziej skuteczne antywirusy, znajdziesz również TUTAJ.

Najpopularniejszym oprogramowaniem można określić Free Antywirus. Szacuje się, że korzysta z niego około 150 milionów osób.

  • Microsoft Security Essentials 4.1

Na drugim miejscu znajduje się Microsoft Security Essentials 4.1 to który to jest aplikacją firmy Microsoft. Jego zaletą jest to, że doskonale integruje się z systemem i w niewielkim stopniu obciąża komputer.

  • Avira Free Antivirus 2013

Na uwagę zasługuje również Avira Free Antivirus 2013. Ów zapewnia zarówno bardzo skuteczną ochronę danych i plików, a także oferuje wiele opcji dodatkowych.  Wyróżnić można między innymi skanowanie poczty email lub stron www.

  • AVG AntiVirus Free 2013

AVG AntiVirus Free 2013 można określić jako darmowy i jednocześnie bardzo skuteczny oraz wydajny antywirus. Cechuje się wieloma zaletami, a na uwagę zasługuje na pewno dopracowany interfejs w stylu kafelków Windows 8.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo
  • Panda Cloud Antivirus 2.0.1

Antywirusowy skaner to Panda Cloud Antiviurs 2.0.1. Działa on za pośrednictwem internetu. Jego skuteczność i nieinwazyjność w systemie sprawiają, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

  • Ad-Aware Free Antivirus 10

Program antywirusowy, jakim jest Ad-Aware Free Antivirus 10 usuwa programy zwane jako spyware. Są to wszystkie programy szpiegujące oraz te których nie chcemy w naszym komputerze. Obecnie uaktualniono go o antywirusa, który określany jest jako bardzo skuteczny.