Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Augustów, Supraśl czy Nałęczów? 3 uzdrowiska w Polsce Wschodniej

Augustów, Supraśl czy Nałęczów? 3 uzdrowiska w Polsce Wschodniej

Wyjątkowy klimat polskich uzdrowisk, czyste powietrze i zielone krajobrazy zapewniają kuracjuszom powrót do sił witalnych.

Uzdrowisko Augustów

Jeśli chodzi o uzdrowiska w Polsce, ściana wschodnia zdecydowanie ma się czym pochwalić. Pachnący latem Augustów, artystyczny Supraśl, a także romantyczny Nałęczów.

Augustów należy do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Obszar tego miasta oraz całej Puszczy Augustowskiej powszechnie określany jest mianem „Zielonych Płuc Polski”. Klimatyczne bulwary położone nad samą wodą stanowią idealne miejsce do odpoczynku oraz wakacyjnego relaksu. Doskonale sprawdzają się jako miejsce romantycznych spacerów o zachodzie słońca.

Augustów to także idealne miejsce dla osób kochających aktywny odpoczynek na wodzie. Spływy, rejsy statkami czy też narty wodne zdobywają tu stale powiększające się grono zwolenników. Znajdująca się na północnym wschodzie miejscowość może pochwalić się także bogatą bazą noclegową. Warto zaznaczyć, że w tutejszych sanatoriach leczone są choroby: ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, naczyń obwodowych, a także osteoporoza.

Uzdrowisko Supraśl

Supraśl to relatywnie młode uzdrowisko, które staje się coraz popularniejsze za sprawą malowniczych krajobrazów, unikalnego mikroklimatu oraz panującej tam wyjątkowej, artystycznej atmosfery. Do godnych uwagi atrakcji należy m.in. odbywający się latem festiwal Podlasie Slow Fest, poświęcony naturze i sztuce. W jego programie można znaleźć warsztaty jogi, warsztaty kulinarne, spotkania z poetami, a także projekcje filmów wybranych przez samego Romana Gutka, dyrektora festiwalu.

Warto zaznaczyć, że znajdujące się w Supraślu złoża borowin określane są mianem „jednych z najlepszych w Polsce”. Same sanatoria w pięknym miasteczku specjalizują się w leczeniu chorób: neurologicznych, reumatologicznych, dolnych dróg oddechowych, narządu ruchu, a także w leczeniu kobiet po mastektomii.

Uzdrowisko Nałęczów

Nałęczów uważany jest za jedno z bardziej romantycznych miejsc w Polsce. Rozsławione przez Stefana Żeromskiego i Jarosława Iwaszkiewicza od lat dzierży palmę pierwszeństwa w rankingach miast, na które szczególnie warto zwrócić uwagę podczas urlopów.

Oprócz niewątpliwej urody Nałęczów wyróżnia się unikalnym bioklimatem, który dobrze wpływa na ciśnienie tętnicze oraz różne dolegliwości serca. Należy podkreślić, że jest to jedyne polskie uzdrowisko specjalizujące się w leczeniu chorób kardiologicznych.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *