Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Bluza damska – jaką najlepiej kupić?

Bluza damska - jaką najlepiej kupić?

Sportowy styl ubierania idealnie wpisuje się we współczesne trendy w modzie. Doskonale sprawdza się nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również podczas codziennej bieganiny. Niezbędnym elementem takiego stroju jest bluza. Wybór jest ogromny i często pojawia się pytanie, jaką bluzę kupić. Zobaczmy, jak podjąć właściwą decyzję.

Bluza rozpinana czy przez głowę?

Przeglądając ofertę bluz, można zauważyć, że można znaleźć bluzy rozpinane i zakładane przez głowę. Jedni uważają, że lepsze są bluzy rozpinane, gdyż dzięki możliwości rozpięcia można łatwiej dopasowywać się do zmiennej temperatury. To przydatne zarówno w letnie, jak i w jesienne poranki i wieczory, gdy temperatura zmienia się bardzo szybko, ale też w trakcie uprawiania sportu, gdy po kilku minutach marszu robi się cieplej i wtedy możliwość rozpięcia bluzy bardzo się przydaje.

Drugą grupę stanowią miłośnicy bluz wkładanych przez głowę, według których damskie bluzy sportowe powinny mieć wyłącznie taki fason. Uznają je za ładniejsze i bardziej stylowe, a ponieważ o gustach się nie dyskutuje, to trudno z takim stwierdzeniem polemizować.

Bluza damska – z kapturem czy bez?

Drugą ważną decyzją, jaką należy podjąć przy wyborze bluzy damskiej, jest kwestia kaptura. Popularne bluzy damskie z kapturem są nazywane kangurkami i mają szereg wiernych zwolenniczek. Możliwość założenia kaptura zapewniającego ciepło doskonale sprawdza się w trakcie bardzo zimnych i wietrznych dni.

Bluzy z kapturem nie sprawdzają się jednak podczas uprawiania sportów. Kaptur może bowiem przeszkadzać podczas wykonywania niektórych ćwiczeń, dlatego kangurki nie sprawdzają się w roli stroju typowo sportowego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by stały się one elementem sportowego stylu ubierania na co dzień.

Bluza damska – z jakiego materiału?

Sportowe bluzy damskie są produkowane z bardzo różnych tkanin. Różnią się one od siebie zarówno składem, jak i wyglądem. Bluzy lifestylowe są szyte zwykle z bawełny, czasem z rozmaitymi domieszkami podnoszącymi ich wytrzymałość. Natomiast bluzy sportowe, które są przeznaczone do uprawiania sportów, zwykle są szyte z tkanin funkcyjnych. Mają one właściwości np. lepszą oddychalność, lekkość czy membrany, dzięki którym znacząco podnoszę one komfort wykonywanych z nich ćwiczeń.

Tkaniny różnią się też między sobą kolorem oraz wzorem. Można wybierać bluzy jednokolorowe, wielobarwne, jak i wzorzyste, a wybór konkretnego modelu zależy od własnych preferencji estetycznych.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *