Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Co pyli w czerwcu?

co pyli w czerwcu

Życie codzienne alergików na pewno nie jest łatwe. Wraz z rozpoczęciem sezonu pylenia dla nich rozpoczyna się naprawdę bardzo trudny okres. Warto oczywiście podjąć odpowiednie leczenie, które może okazać się skuteczne. Warto także poznać szczegóły tego, co pyli w danym miesiącu, czego unikać, na co zwrócić uwagę. W tym miejscu wskażemy na to, co pyli w miesiącu czerwcu.

Trawa, pokrzywy i…

Miesiąc ten jest tym, w którym mamy do czynienia z bardzo wieloma roślinami, które mogą utrudniać codzienność alergikom. Co zatem będzie nam przeszkadzać w czerwcu? Roślinami, które wówczas pylą są na pewno komosa, babka lancetowata oraz szczaw. Jednakże z punktu widzenia alergików nie te rośliny są najbardziej przeszkadzające, ale kilka innych. Najbardziej odczuwalne może być bowiem pylenie traw oraz pokrzywy. Zasadniczo z trawami możemy mieć do czynienia niemalże wszędzie, toteż alergicy powinni w sposób szczególny się chronić. Poza tymi wymienionymi, będziemy także wskazywać na zarodniki grzybów mikroskopowych jak również czarny bez.

Ogromna ilość alergenów

Prawda, że mamy do czynienia z dosyć dużą ilością pylących roślin? Tym samym czerwiec na pewno nie jest miesiącem łatwym dla alergików, na pewno muszą oni zachować szczególną ostrożność w kontakcie z naturą. De facto, trudno byłoby całkowicie się ochronić przed tymi alergenami, ale na pewno należy w jak największym stopniu to uczynić. Alergia nie jest chorobą, którą należy lekceważyć, ponieważ może przerodzić się w groźne schorzenie dla ludzkiego życia i należy mieć tego pełną świadomość.

Opracowane przez: Aneta R.