Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Co to jest AAKG?

fitness zdrowy wrocław

Sportowcy uprawiający sporty siłowe, kulturyści, czy po prostu ludzie, których głównym celem jest idealna, umięśniona rzeźba i płaski . By jednak tego dokonać niezbędny jest odpowiedni zapas sił. Doskonale wiemy, że białko zawarte w organizmie jest jedną z podstaw dla prawidłowego funkcjonowania. Przy czym osoby prowadzące aktywny potrzebują go jeszcze więcej, chociażby na zdecydowanie większe spalanie.

Na rynku więc pojawiło się wiele suplementów ących na celu zarówno dostarczanie białka, jak i jego odpowiedni rozkład i poziom w organizmie. Do jednej z takich substancji należy AAKG.

Co to jest AAKG?

AAKG, to nic innego jak kwasu glutarowego, oraz argininy. Słowo, które najczęściej używane jest w przypadku tego preparatu, to pompa. Dlaczego? Powodem jest Alfa ketoglutaran, jeden ze składników, który uczestniczy w tworzeniu energii z węglowodanów , białek i tłuszczów. Z kolei kolejna substancją jaką jest arginina odgrywa bardzo ważną role w syntezie białek. Połączenie tych dwóch składników powoduje, że AAKG ma silniejsze działanie przez co nasze stają się większe i bardziej napęczniałe. Cały proces ma ogromny wpływ psychologiczny, gdzie widząc wyraźne efekty ćwiczący chce jeszcze bardziej poprawić swoje rezultaty.

AAKG w kulturystyce

Bo tu warto pokusić się o pytanie, czy kulturystyka, to nie jest dyscyplina sportu w której AAKG może odgrywać szczególną rolę? Biorąc pod uwagę, że kulturystyka oparta jest przede wszystkim na sile i wielkości mięśni śmiało można stwierdzić, że AAKG, to suplement o którym kulturyści nie powinni zapominać.

Jesteś zainteresowany artykułami o zdrowiu i ? Polecamy bodyrock.pl, świetny serwis tematyczny z masą interesujących artykułów.

Czym jest arginina?

Bo to właśnie o niej bardzo często mówi się przy okazji AAKG. Arginina, to aminokwas endogenny. Co ciekawe znajduje się w naszym organizmie i możemy ją dostarczać w pożywieniu. Im jednak jesteśmy starsi, tym jej poziom w naszym organizmie maleje, a co za tym idzie zwłaszcza sportowcy powinni ją dostarczać w formie suplementacji. Ważna informacją jest fakt, że arginina najlepiej działa w połączeniu z… AAKG. Dlaczego? Powodem jest sól kwasu glutarowego, który w tym przypadku pomaga wchłaniać argininę. Tym samym hamuje rozpad do wody, a także dwutlenku węgla. Tym samym jeszcze lepiej jest wchłaniana przez organizm.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jako ciekawostkę warto dodać, że arginina w naturalnej postaci występuje w orzechach. Przy czym sportowcy nie mogą ich spożywać zbyt wiele. AAKG z kolei jest uznawane również jako prekursor tlenku azotu. Działa również bardzo energetycznie, dzięki czemu zwiększa się wydajność na treningu. Dlatego jeśli decydujesz się na przyjmowanie AAKG, to konsultacja z lekarzem jest wręcz konieczna. Zwłaszcza, jeśli przyjmujemy między innymi kreatynę, która jak wiemy odpowiada przede wszystkim za przyrost energii, ale także ma wpływ na wzrost masy mięśniowej. Z kolei wyżej wspomnianą argininę warto zacząć stosować przede wszystkim wtedy, gdy organizm sam nie będzie jej w stanie produkować.

AAKG jest dostępny zarówno w aptece, jak i licznych sklepach internetowych.