Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Sen – wszyscy wiemy jak jest potrzebny. Mimo to wielu z nas nie potrafi o niego zadbać. Za złą jakość snu odpowiada między innymi: zła dieta, nienormowany czas pracy, siedzący tryb życia, czy zły dobór poduszki. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się poduszki ortopedyczne do spania. Warto wiec powiedzieć sobie o nich nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne do spania – dla kogo?

Dziś bez kozery można powiedzieć, że z tego typu poduszek może korzystać każdy. Kiedyś na problemy z plecami skarżyli się głownie seniorzy. W dzisiejszych czasach do gabinetów lekarskich zaglądają coraz młodsi pacjenci. Poduszki ortopedyczne do spania sprawdzają się więc nie tylko jako dodatkowy element rehabilitacji, ale i profilaktyka. Dzięki tego typu poduszkom możemy pozbyć się wielu schorzeń kręgosłupa, w tym wadom postawy.

Jak działa?

ortopedyczna do spania umożliwia zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej pozycji w której się znajdujemy. Odpowiada za to pianka, która nie odkształca się pod wpływem nacisku. Dzięki tego typu poduszkom pozbywamy się bólu w okolicach pleców szyi i karku. Powoduje to, że rano budzimy się wypoczęci i zrelaksowani.

Poduszki ortopedyczne do spania – co brać pod uwagę przed kupnem?

Wzrost i waga – to pierwsza sprawa. Kolejna, istotna informacja to szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Najistotniejsza informacją jest jednak pozycja w jakiej śpisz. Właśnie na tej podstawie głównie dobierany jest rodzaj poduszek.

Poduszki ortopedyczne – rodzaje

W związku z tym w kształcie wałka to idealna opcja dla śpiących na boku. Poduszka w kształcie gwiazdy skierowana jest do osób śpiących na brzuchu. Z kolei zasypiający na plecach powinni kupić poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku.

Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych do spania

Wygoda – to przede wszystkim. Należy jednak zwrócić również uwagę na estetykę dzięki której poduszki ortopedyczne dobrze się prezentują. Charakteryzuje je również na uszkodzenia. Tego typu poduszki są także łatwe w utrzymaniu.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Zobacz poradnik co to jest poduszka ortopedyczna?