Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Cukrzycowa Akademia we Wrocławiu

cukrzyca

Cukrzyca dotyka obecnie ogromną liczbę osób dorosłych, dorastających a nawet dzieci. Przyczyną jest niewłaściwa dieta, nieadekwatny tryb życia, zbyt duża liczba słodkości każdego dnia. Niestety, jak pokazują statystyki wiele osób a zwłaszcza dzieci prowadzi każdego dnia ubogą w warzywa i owoce dietę, zaś wypełnioną po brzegi słodkościami. Ma to negatywne odzwierciedlenie zarówno dla naszej sylwetki, bo stajemy się otyli, ale również dla zdrowia. Zbyt duża ilość spożywanego codziennie cukru, prowadzi bowiem do powstawania i rozwoju choroby, jaką jest cukrzyca.

Zatroszcz się o zdrowie, zniszcz cukrzycę

Wrocławskie poradnie zdrowia troszczą się, aby ludzie zrozumieli czym jest cukrzyca, jak bardzo jest groźna i jakie niesie ze sobą powikłania. Aby realizować powyższe zadania w kwietniu 2017 ruszył program, trwający do dziś i skupiający ogromną ilość zainteresowanych pacjentów. W ramach działalności programu lekarze i wykwalifikowane osoby prowadzą edukację zdrowotną, która to połączona jest z nauką kontrolowania poziomu cukru. W ramach szkolenia nauczyć się można podawania insuliny, obserwacji choroby oraz poznać profilaktykę powikłań cukrzycowych.

Kto powinien skorzystać z programu?

Z programu może skorzystać każdy z nas, kto cierpi na cukrzycę. Raz w miesiącu odbywają się spotkania z lekarzami i specjalistami w tejże dziedzinie. Możemy uczestniczyć w wykładach, warsztatach dietetycznych, spotkać się z diabetykiem, a także w psychologiem.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *