Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czerwona herbata nie tylko odchudza

czerwona herbata

Czerwona herbata uznana jest jako świetny produkt, który wspomaga odchudzanie. Nie jest to jednak jej jedyna właściwości. Sprawdź, jakie korzyści dla zdrowia niesie picie czerwonej herbaty.

Smocza chińska herbata

Chińczycy nazywają czerwoną herbatę Smoczą Herbatą i czerpią ogromną przyjemność z jej picia. Wyróżnić możemy kilka odmian napoju, jednakże wszystkie z nich należą do herbat półfermentowanych. Uważa się, że czerwona herbata jest najskuteczniejsza do walki z nadwagą, jednakże ma szereg innych właściwości. Ciekawostką jest to, że aby uzyskała odpowiedni smak, musi długo leżakować, nawet 50 lat. Wówczas też taka herbata jest najdroższa.

Polifenole czerwonej herbaty wspomagają odchudzanie

Czerwona herbata zawiera bardzo dużą ilość polifenoli oraz enzymów. Tym samym przyśpiesz proces odchudzania. Polifenole a szczególnie taniny ułatwiają trawienie i sprawiają, że tłuszcz zmienia się w energię. Dodatkowo obniża ona poziom cholesterolu. Czerwona herbata ma również wiele związków mineralnych a także mikroelementów. Warto wyróżnić zawartość:

  • kofeiny,
  • polifenoli (garbników),
  • manganu,
  • wapnia,
  • fluoru
  • olejków eterycznych
  • białka

Czerwona herbata poprawia procesy pamięci, normalizuje ciśnienie, a także ma działanie moczopędne. Badania, które przeprowadzono w ostatnich latach dowodzą, że napój ten zmniejsza również ryzyko chorób nowotworowych.

Czerwona herbata na pobudzenie

Czerwona herbata znakomicie pobudza i dodaje energii. Wszystko dlatego, że zawiera tą samą kofeinę jak kawa. Kofeina zawarta w herbacie bardzo szybko się wchłania, pobudza układ krwionośny a także na dłużej pozostaje w organizmie. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma ona żadnych skutków ubocznych dla organizmu, w przeciwieństwie do kawy.

Opracowane przez: Aneta R.