Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy antykoncepcja obniża poziom libido?

Tak naprawdę można by powiedzieć, iż tak, tabletki antykoncepcyjne hamują poziom libido, aczkolwiek nie w każdym przypadku. Trzeba jednakże z tym się liczyć. Czyż jednak nie jest to pewnego rodzaju paradoks? Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje się po to, aby seks był bardziej swobodny, a tymczasem w wyniku ich działania może dochodzić do obniżenia ochoty na seks.

Dlaczego tabletki antykoncepcyjne powodują obniżenie libido?

Przede wszystkim należy podkreślić to, że każda kobieta ma pewne indywidualne predyspozycje, ma pewne indywidualne uwarunkowania związane z gospodarką hormonalną. Zatem nawet jeśli tabletki antykoncepcyjne mają za zadanie regulować ową gospodarkę hormonalną, to jednak w niektórych przypadkach mowa jest o skutkach ubocznych w postaci spadku libido. W przypadku każdej kobiety możemy bowiem wskazać na pewną przewagę gestagenów nad estrogenami lub na odwrót.

Stosując antykoncepcję można znacząco zaburzyć gospodarkę hormonalną. Warto również zaznaczyć, że na rynku można dokonać zakupu leków antykoncepcyjnych, które nie mają negatywnego wpływu na libido. Dlatego też przed sięgnięciem po jakiekolwiek tabletki koncepcyjne, dobrze jest dokładnie zapoznać się z ich działaniem. W sposób szczególny istotne jest zadbanie o to, aby tabletki antykoncepcyjne nie miały negatywnego wpływu na poziom kobiecego libido.

Radość z seksu tylko bez tabletek?

Powstaje zatem pytanie o to czy aby móc mówić o udanym seksie, trzeba zrezygnować ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych? Wydaje się, że ryzyko niechcianej ciąży w tym momencie może sprawić, że tak naprawdę ów seks nie będzie udany. Dlatego też mimo wszystko należy nie rezygnować z owych tabletek, ale wybrać te, które są bezpieczne dla poziomu libido. Poza tym również bardzo istotne jest to, aby postawić na inne znane metody podnoszenia ochoty na seks.

czy antykoncepcja obniża libido?

Same tabletki antykoncepcyjne tak naprawdę są w stanie zabezpieczyć nas przed niechcianą ciążą, ale nie zapewnią poprawy sprawności seksualnej, nie zwiększą ochoty na seks. Do sprawdzonych sposobów na zadbanie o poziom swojego libido są:

  • eliminacja czynników powodujących obniżenie libido
  • eliminacja rutyny
  • zadbanie o to, aby mieć dobre samopoczucie
  • zastosowanie afrodyzjaków

Takie czynniki jak stres, zmęczenie i pośpiech mają degenerujący wpływ na poziom libido. Zatem jeśli owe czynniki towarzyszą człowiekowi owe czynniki na co dzień, to jest to niemalże pewne, iż ochota na seks będzie znacznie mniejsza. Jeśli mamy do czynienia ciągle z tymi samym przebiegiem stosunku seksualnego, z taką samą grą wstępną, to owa rutyna na pewno szybko nas dopadnie. Należy zatem dokonać pewnych zmian, należy urozmaicić swoje życie seksualne.

Libido w dużej mierze zależy także od samopoczucia kobiety. Dlatego też dbałość o siebie, o swój wygląd to jedna z bardzo istotnych kwestii mających ogromny wpływ na poziom ochoty na seks. Nie chodzi zatem tylko i wyłącznie o to, aby zastosować antykoncepcję i przez to mieć pewną swobodę w życiu intymnym i nie myśleć o możliwości zajścia w niechcianą ciążę.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *