Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy dieta jogurtowa jest skuteczna?

Czy dieta jogurtowa jest skuteczna?

Czy kiedykolwiek szukałaś diet, które z jednej strony są skuteczne, a z drugiej mało restrykcyjne? Takich sposobów odżywiania jest dość mało. Do tej nielicznej grupy zalicza się tytułowa „jogurtowa” terapia, którą pragnę w tym artykule przedstawić.

O czym warto powiedzieć na start?

W opisywanej diecie korzyści są znacznie większe od „strat”. jogurtowa posiada jednak wadę, jaka jest powiązana z naszym portfelem, dlatego że codzienne spożywanie rozmaitych rodzajów jogurtów może się wiązać z większymi wydatkami na jedzenie. Dieta jogurtowa czasem dla niektórych jest trochę monotonna. Ale jeśli się troszeczkę poruszy głową i jest się chociaż trochę kreatywnym, to da się przygotować całkiem pyszne zestawienia!

Kwestia menu

Pomiędzy 3 głównymi posiłkami można spożyć skromne drugie śniadanie. Dania możemy swobodnie sporządzać tak, żeby przez 14 dni (czas trwania opisywanej diety) ubarwić nowe jadłospis.

Pamiętajmy o piciu przynajmniej 2 litry wody mineralnej każdego dnia. Nie musisz się martwić o składniki odżywcze, bowiem w tej diecie dostarczamy ich naszemu organizmowi całkiem sporo – szczególnie, jeżeli chodzi o witaminy. Poza tym czujemy sytość! Nie musimy wybierać tylko jogurtów naturalnych, lecz dodatkowo i te owocowe. Grunt to to, by posiadały aktywne kultury bakterii, które korzystnie wpływają na pracę układu trawiennego.

Oprócz tego można spożywać różne rodzaje pieczywa, owoce i warzywa (podobnie jak  albo wegetariańska). Wypróbuj dietę przez pierwsze dwa dni, a prawie natychmiast poczujesz się świetnie i zauważysz jej zbawienny wpływ, oczyszczając przy okazji układ pokarmowy z toksyn będących pozostałością po poprzednim sposobie odżywienia.

Podsumowanie

Jak widać, tytułowa jest sprawdzonym i szybkim sposobem na zrzucenie kilku kilogramów. Jej największym plusem jest brak sztywnych zasad i różnorodność składników odżywczych, jakie dostarczamy organizmowi.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Po więcej porad odnośnie diet zapraszamy do partnerskiego serwisu nadiecie.wroclaw.pl, do działu dieta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *