Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy istnieją niezawodne implanty słuchowe? Dowiedz się czy marka implantu ma znaczenie!

Czy istnieją niezawodne implanty słuchowe? Dowiedz się czy marka implantu ma znaczenie!

Osoby zakwalifikowane do wszczepienia implantu słuchowego w Polsce mają możliwość wyboru marki urządzenia. Implanty dostępne na rynku różnią się od siebie gabarytami, sposobem wykonania, a także zastosowanym systemem. Warto sprawdzić poszczególne rodzaje i wybrać najlepszy dostępny model. Dodatkowo decydując się na implant słuchowy konkretnej firmy, należy też wziąć pod uwagę jego niezawodność, sprawdzić czy dostępne są do niego akcesoria (np. nakładka do wody), oraz dowiedzieć się jak wygląda serwis takiego urządzenia. Dzięki temu późniejsze korzystanie z protezy słuchu będzie komfortowe, a pacjent nie będzie musiał obawiać się niespodziewanych awarii.

Implant słuchowy, a aparat słuchowy

Wiele osób błędnie sądzi, że aparaty i implanty słuchowe to to samo. Jednak różnice pomiędzy tymi urządzeniami są ogromne. Aparat słuchowy wykorzystywany jest do wzmacniania słyszanych dźwięków. Oznacza to, że ucho pacjenta jest zbudowane prawidłowo, a problemy ze słuchem mogą być spowodowane naturalnymi procesami starzenia się organizmu. Natomiast implant słuchowy stosowany jest w przypadku uszkodzeń ślimaka (implant ślimakowy) lub przy nieprawidłowej budowie ucha – zrośnięty kanał słuchowy lub małżowiny uszne (implant Baha). Implanty słuchowe pomagają w leczeniu głębokich ubytków słuchu oraz całkowitej głuchoty.

Implant Baha – zakotwiczony w kości

Każdy człowiek posiada naturalną zdolność do przekazywania dźwięków drogą kostną. Fakt ten postanowiła wykorzystać marka Cochlear – australijski producent implantów słuchowych – tworząc implant zakotwiczony w kości Baha. To urządzenie zostało stworzone w taki sposób, aby bodźce dźwiękowe, płynące z zewnątrz, mogły ominąć uszkodzone fragmenty ucha (np. zrośnięty  kanał słuchowy), i trafić wprost do ucha wewnętrznego Pacjenta. Pierwsza operacja wszczepienia takiego urządzenia miała miejsce ponad 40 lat temu w Szwecji. Dzisiaj z implantów Baha korzysta ponad 100 tysięcy osób na całym świecie.

Dodatkowo marka Cochlear stworzyła także opaski Baha Soft Band, które stosowane są w leczeniu niedosłuchu u małych dzieci. Implanty zakotwiczone w kości Baha od marki Cochlear to niezawodny i bardzo praktyczny wybór. Są wyposażone w najmniejszy, a co za tym idzie mało widoczny procesor dźwięku Baha 5 i można je w łatwy sposób skonfigurować z iPhonem. Protezy słuchu Baha mają wbudowany inteligentny system SmartSound IQ, który ułatwia słyszenie w trudnych akustycznie warunkach, oraz posiadają szeroki wybór przydatnych akcesoriów. Dodatkowo nowoczesne implanty Baha pokryte są specjalnym hydroksyapatytem, który sprawia, że wszczep dobrze się przyjmuje, rany pooperacyjne goją się szybciej i zminimalizowane jest ryzyko odrzutu implantu przez organizm.

Implanty ślimakowe Cochlear

Firma Cochlear zajmuje się także produkcją i dystrybucją nowoczesnych implantów ślimakowych. Dzięki doświadczeniu firmy, implanty słuchowe dostosowane są do rozwiązywania różnych problemów. W związku z tym poszczególne modele różnią się między sobą między innymi zakończeniem elektrod. To sprawia, że lekarz prowadzący leczenie może dobrać typ implantu, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom danego Pacjenta.

W Polsce od niemal dwóch dekad jednym i wyłącznym dystrybutorem implantów słuchowych Cochlear jest spółka Medicus. W Medicus Care specjaliści dokładają wszelkich starań, aby pomóc osobom cierpiącym na całkowitą głuchotę oraz głęboki niedosłuch, powrócić do świata dźwięków.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Wejdź na naszą stronę MedicusCare.pl lub odwiedź naszą klinikę pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław

Źródło: Medicus – Specjalistyczne Centrum Medyczne z Wrocławia

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *