Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy jaskrę można skutecznie wyleczyć?

jaskra

to jedna z chorób, co do których należy powiedzieć, iż na chwilę obecną nie mamy możliwości, aby ją całkowicie wyleczyć. Oczywiście nie oznacza to, że należy się po jej zdiagnozowaniu poddać i czekać na utratę wzroku. Nie da się całkowicie zapobiec jaskrze, jednak można sprawić, aby postępowała o wiele wolniej.

Jaskra – dziedziczna choroba oczu

to choroba dziedziczna oczu, a więc nie można powiedzieć, że można w jakikolwiek sposób się przed nią ochronić. Ważnym elementem na pewno jest szybkie jej zdiagnozowanie, co pozwoli wdrożyć także leczenie, a to z kolei jest bardzo ważny element do tego, aby móc jak najdłużej zachować dobre widzenie. nie jest niczym, co miałoby mocno ingerować w ludzkie oko. Na początku bowiem, a być może również przez cały czas można się ograniczyć do stosowania specjalnych kropel do oczu oraz na stałej kontroli lekarskiej. Podstawowym badaniem, które pozwala wykryć jaskrę jest badanie pola widzenia oraz ciśnienia dna oka. Jeśli chodzi o kontrolę owej choroby, to również najważniejszym będzie to pierwsze badanie. Nie da się ukryć, że nieleczona jaskra bardzo szybko postępuje i doprowadza do ślepoty.

Czy operacja jest koniecznością?

Oczywiście po pewnym czasie konieczna może być operacja nerwów wzrokowych, chociaż ona jest ostatecznością. Tutaj wskazaliśmy na sedno choroby, ponieważ jaskra sprowadza się właśnie na tym, iż człowiek powoli i stopniowo traci nerwy wzrokowe. Jest to bez wątpienia bardzo uciążliwe, jest to dla danego człowieka bardzo trudne, aczkolwiek należy podkreślić, iż ciągle postępuje do przodu, medycyna daje nadzieję na to, że mimo wszystko uda się zwalczyć większość chorób.