Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy picie soków pomaga schudnąć?

Czy picie soków pomaga schudnąć?

Wciąż pojawiają się nowe sposoby i metody na odchudzanie. Stale słychać o cudownych kuracjach, dzięki którym wiele osób próbuje stracić na wadze. Pomimo, że wiele restrykcyjnych diet nie przynosi efektów, warto sięgnąć po jeden sprawdzony sposób, a mianowicie picie soków. Taka dieta staje się obecnie coraz bardziej popularna, dlatego z całą pewnością warto zastanowić się, czy zastosować soki w swojej diecie odchudzającej.

Zobacz także nasz wcześniejszy post na temat picia wody podczas odchudzania.

Sokowy post

Post sokowy można nazwać rodzaje detoksu, albowiem polega jedynie na piciu soków owocowych i warzywnych, oraz wody. Tego typu post trwa około 3 dni, zaś dłuższe przebywanie na takiej diecie warto skonsultować z lekarzem. Na siedem dni przed zastosowaniem tej diety, należy wyeliminować alkohol, kofeinę, nabiał, mięso, jaja i cukier. Nasz jadłospis musi zawierać warzywa, owoce. Kiedy już przygotowujemy organizm do diety, można zastosować soki. W czasie doby spożywa się około 1900 ml soku. Ważne jest to, aby sok był świeżo wyciśnięty. Możemy go zrobić z niemal wszystkich dostępnych nam owoców i warzyw. Szczególnie polecane są soki z selera, marchwi, jabłka, żurawiny, szpinaku, buraków czy ananasa. Niewskazane są natomiast soki z bananów, awokado oraz owoców cytrusowych.

Pozytywne efekty soków

Osoby które piją soki w czasie diety odchudzające o wiele łatwiej chudną, a także zauważają poprawę zarówno w wyglądzie jak i samopoczuciu. Soki wpływają na wypełnienie odpowiednia ilością witamin i minerałów w naszym organizmie, co skutkuje doskonałym zdrowiem. Warto wspomnieć, że soki to także ładniejsza cera i piękniejsza sylwetka.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław