Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy po cesarce można spać na boku?

Czy po cesarce można spać na boku?

Poród poprzez cesarskie cięcie na pewno jest sporym obciążeniem dla organizmu każdej kobiety. Wiąże się z tym zjawiskiem bardzo wiele różnych dolegliwości, które znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie i sprawiają, że samopoczucie kobiety jest znacznie gorsze. Pojawiają się bóle głowy, brzucha, gardła, zmęczenie oraz innego rodzaju dolegliwości. Poza wymienionymi kobieta może mieć dosyć spore problemy z uzyskaniem właściwej jakości swojego snu. Tym samym koło się nieco zamyka, ponieważ to właśnie sen jest jednym z kluczowych elementów pozwalających uzyskać szybszą regenerację organizmu po cesarce.

Ofertę poduszek do karmienia znajdziesz pod tym linkiem (link afiliacyjny, robiąc zakupy pomagasz rozwijać nasz serwis).

Najlepsza pozycja do spania po cesarce

Faktem jest, że każdy człowiek ma swoją ulubioną pozycję do spania. Jednakże jeśli kobieta jest po operacji cięcia cesarskiego, to nie każda pozycja będzie dla niej odpowiednia. Ma bowiem ona znaczenie zarówno dla jej zdrowia jak i dla jej komfortu. Większość osób zwyczajowo śpi w pozycji na boku lub w pozycji embrionalnej. Jednakże w kontekście zdrowia i komfortu po porodzie metodą cesarskiego cięcia nie jest ona wskazana. Może bowiem powodować ból oraz trudności w regeneracji. Taka pozycja jest zdecydowanie odradzana kobietom po cesarce. Zatem która z pozycji przyjmowanych do snu będzie dla nich najbardziej odpowiednia?

Zarówno same kobiety, które mają już takie doświadczenia jak i specjaliści wskazują na pozycję na wznak jako najbardziej dogodną i najbardziej właściwą po cesarce. Dlaczego? Znaczenie tutaj mają takie aspekty jak:

  • brzuch w tej pozycji nie jest ściśnięty
  • kręgosłup znajduje się w odpowiedniej pozycji, co także ma znaczenie dla komfortu snu
  • jest to pozycja dobra w kontekście wielu aspektów zdrowia

Czas bezpośrednio po porodzie metodą cesarskiego cięcia na pewno jest dla kobiety bardzo trudny. Złe samopoczucie jest czymś naturalnym podobnie jak i różnego rodzaju dolegliwości. Pewne aspekty po prostu trzeba przetrwać, ale w pewnych aspektach kobieta może sobie pomóc. Jednym z takich aspektów na pewno jest właśnie przyjmowanie odpowiedniej pozycji do snu.

Niemniej istotne może okazać się sięgnięcie po profesjonalne poduszki medyczne dla kobiet po cesarce. Takie poduszki powodują, że kręgosłup kobiety jest prawidłowo ułożony, a tym samym ból pleców jej nie będzie doskwierał. W odniesieniu do właściwej pozycji przyjmowanej w trakcie snu, warto jest oczywiście poradzić się lekarza czy też rehabilitanta. Jednakże na pewno pozycja na boku nie będzie w tym okresie tą właściwą i należy przyzwyczaić się do przyjmowania innych pozycji.

Mówiąc o pozycji przyjmowanej do snu, warto wskazać, że pozycja na wznak jest bardzo korzystna nie tylko dla kobiet, które przeszły przez poród przez cesarskie cięcie, ale jest to pozycja polecana każdej osobie. W tym ułożeniu można bowiem skutecznie pozbyć się wielu różnych dolegliwości, wśród których wskażemy na pozbycie się bólu głowy, kręgosłupa oraz ściśniętego brzucha, co z kolei ma znaczenie dla znacznie lepszego funkcjonowania układu pokarmowego danej osoby.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *