Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy poduszka do korekcji głowy niemowlaka będzie skuteczna?

Co to jest skośnogłowie?
Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Zjawisko płaskiej główki wymaga bardzo sprawnego działania. Wszelkie zaniedbania w tejże materii mogą stać się powodem trwałych zmian zachodzących w kształcie głowy niemowlaka. Dlatego pod tym względem maluch powinien być okresowo badany, a wszelkie nieprawidłowości powinny powodować podejmowanie natychmiastowych decyzji. Mówiąc o zmianach kształtu głowy niemowlaka, należy wskazać na zjawisko płaskiej główki. W tymże aspekcie można wyróżnić różne rodzaje tego zjawiska. Zalicza się do nich:

Wystąpienie jakichkolwiek nieprawidłowości wymaga oczywiście skonsultowania ich z lekarzem. Niemniej jednak najczęściej stosowanym w obliczu takich problemów rozwiązaniem jest specjalistyczna poduszka dla maluchów, której celem jest korekcja ustawienia głowy i spowodowanie, że jej kształt wróci do swoich naturalnych kształtów.

Jak działają korekcyjne dla niemowląt?

Przede wszystkim taka poduszka jest produktem specjalistycznym. Tym samym dokonywania jej zakupu nie można w dowolnym miejscu, w dowolnym sklepie (sprawdź ofertę i ceny w serwisie Ceneo). Tutaj w sposób zdecydowany należy bowiem wskazać na specjalistyczne sklepy medyczne, które gwarantują zakup produktu trwałego, odpowiednio wyprofilowanego oraz posiadającego stosowny certyfikat jakości. Poduszki korekcyjne ą za zadanie zmniejszyć punktowy nacisk na główkę niemowlaka i rozłożyć tenże nacisk na całej jej powierzchni. Z jednej strony mówimy zatem o leczeniu powstałych zniekształceń, a z drugiej strony równocześnie  mowa jest o zapobieganiu ich powstawania. Poduszki takie nie tylko zapobiegają zjawisku płaskiej główki, ale równocześnie też mówimy tutaj o niwelowaniu skutków asymetrii mięśni w szyi.

Inne ważne kwestie związane z zakupem i stosowaniem poduszek korekcyjnych dla niemowląt

Poduszki korekcyjne są zasadniczo wykonywane z bardzo miękkiego oraz miłego w dotyku materiału. Zapewnia ona nie tylko ochronę przed wspomnianym zjawiskiem płaskiej główki, ale w całości jest ona bardzo bezpieczna. Materiał, z którego wykonuje się taką poduszkę, powinien być oddychający, powinien nie powodować reakcji alergicznych, a tym samym powinien zapewniać komfort użytkowania pod każdym względem. Takie oznaczenia widoczne na poduszce jak TUV, EN-71, OEKO-TEX Standard 100 czy też CE, są potwierdzeniem przyznania najwyższej rangi certyfikatu.

Poduszki korekcyjne dla niemowlaków są produktami w pełni bezpiecznymi, a nadto również są one bardzo skuteczne. Przede wszystkim warto po nie sięgnąć chcąc ochronić swoje przed poważnymi problemami związanymi ze zjawiskiem płaskiej główki. Z uwagi na to, że struktura czaszki małego dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, a twardość tejże czaszki nie jest odpowiednia, to tym samym zakup i stosowanie takiej poduszki jest tym bardziej wskazane. owego zjawiska jest bardzo czasochłonne, wymaga wiele cierpliwości i na pewno do przyjemnych nie można go zaliczyć. Dlatego też zdecydowanie podkreśla się, że zapobieganie zjawisku jest konieczne.

Zobacz również: Jak spać na poduszce ortopedycznej i dlaczego warto ją kupić?

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *