Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy poduszka do korekcji głowy niemowlaka będzie skuteczna?

Co to jest skośnogłowie?

Zjawisko płaskiej główki wymaga bardzo sprawnego działania. Wszelkie zaniedbania w tejże materii mogą stać się powodem trwałych zmian zachodzących w kształcie głowy niemowlaka. Dlatego pod tym względem maluch powinien być okresowo badany, a wszelkie nieprawidłowości powinny powodować podejmowanie natychmiastowych decyzji. Mówiąc o zmianach kształtu głowy niemowlaka, należy wskazać na zjawisko płaskiej główki. W tymże aspekcie można wyróżnić różne rodzaje tego zjawiska. Zalicza się do nich:

Wystąpienie jakichkolwiek nieprawidłowości wymaga oczywiście skonsultowania ich z lekarzem. Niemniej jednak najczęściej stosowanym w obliczu takich problemów rozwiązaniem jest specjalistyczna poduszka dla maluchów, której celem jest korekcja ustawienia głowy i spowodowanie, że jej kształt wróci do swoich naturalnych kształtów.

Jak działają poduszki korekcyjne dla niemowląt?

Przede wszystkim taka poduszka jest produktem specjalistycznym. Tym samym dokonywania jej zakupu nie można w dowolnym miejscu, w dowolnym sklepie (sprawdź ofertę i ceny w serwisie Ceneo). Tutaj w sposób zdecydowany należy bowiem wskazać na specjalistyczne sklepy medyczne, które gwarantują zakup produktu trwałego, odpowiednio wyprofilowanego oraz posiadającego stosowny certyfikat jakości. Poduszki korekcyjne mają za zadanie zmniejszyć punktowy nacisk na główkę niemowlaka i rozłożyć tenże nacisk na całej jej powierzchni. Z jednej strony mówimy zatem o leczeniu powstałych zniekształceń, a z drugiej strony równocześnie  mowa jest o zapobieganiu ich powstawania. Poduszki takie nie tylko zapobiegają zjawisku płaskiej główki, ale równocześnie też mówimy tutaj o niwelowaniu skutków asymetrii mięśni w szyi.

Inne ważne kwestie związane z zakupem i stosowaniem poduszek korekcyjnych dla niemowląt

Poduszki korekcyjne są zasadniczo wykonywane z bardzo miękkiego oraz miłego w dotyku materiału. Zapewnia ona nie tylko ochronę przed wspomnianym zjawiskiem płaskiej główki, ale w całości jest ona bardzo bezpieczna. Materiał, z którego wykonuje się taką poduszkę, powinien być oddychający, powinien nie powodować reakcji alergicznych, a tym samym powinien zapewniać komfort użytkowania pod każdym względem. Takie oznaczenia widoczne na poduszce jak TUV, EN-71, OEKO-TEX Standard 100 czy też CE, są potwierdzeniem przyznania najwyższej rangi certyfikatu.

Poduszki korekcyjne dla niemowlaków są produktami w pełni bezpiecznymi, a nadto również są one bardzo skuteczne. Przede wszystkim warto po nie sięgnąć chcąc ochronić swoje dziecko przed poważnymi problemami związanymi ze zjawiskiem płaskiej główki. Z uwagi na to, że struktura czaszki małego dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowana, a twardość tejże czaszki nie jest odpowiednia, to tym samym zakup i stosowanie takiej poduszki jest tym bardziej wskazane. Leczenie owego zjawiska jest bardzo czasochłonne, wymaga wiele cierpliwości i na pewno do przyjemnych nie można go zaliczyć. Dlatego też zdecydowanie podkreśla się, że zapobieganie zjawisku jest konieczne.

Zobacz również: Jak spać na poduszce ortopedycznej i dlaczego warto ją kupić?

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *