Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy poduszki ciążowe pomagają na ból pleców?

Czy poduszki ciążowe pomagają na ból pleców?

Ból pleców w trakcie ciąży może bardzo mocno kobiecie doskwierać. Im dalszy etap ciąży, tym ów ból może się pogłębiać z uwagi na zwiększone obciążenie kręgosłupa. Ten ból może psuć całą radość ze zbliżającego się momentu przyjścia potomka na świat. Jednakże z tym zjawiskiem wcale nie trzeba się zgadzać. Można zastosować specjalistyczny sprzęt, którym konkretnie jest specjalistyczna poduszka ciążowa. Jest to przyrząd, który na pewno jest w stanie usunąć lub przynajmniej zniwelować uporczywe bóle. Istotnym elementem jest jednak zakup takiej poduszki, która posiada stosowny certyfikat potwierdzający profesjonalne działanie.

Poduszki ciążowe – jakie poduszki stosuje się w trakcie ciąży?

Poduszki ciążowe mogą być różnorodne. Kobieta tym samym może wybrać zróżnicowany ich kształt. Poduszka w kształcie litery E należy do tych najbardziej popularnych. Jeden koniec znajduje się pod głową, a drugi pomiędzy kolanami. W części środkowej mamy poszerzenie poduszki powodującej większą stabilność ułożenia ciała. Podobne są także poduszki w kształcie litery C. Różnią się one od poprzednich tym, że nie mają one owego poszerzenia w części środkowej.

Jeszcze inną jest poduszka w kształcie litery U. Ten rodzaj najpełniej otacza całe ciało przyszłej matki. Jeden koniec znajduje się za plecami, a drugi wkłada się między kolanami. Łuk umiejscawiany jest pod głową kobiety. Wśród tego rodzaju produktów można jednocześnie też wskazać na poduszki w kształcie litery J, w kształcie cyfry 9 czy też poduszki prostokątne, które są węższe w części środkowej.

Korzyści ze stosowania poduszek ciążowych

Poduszki ciążowe w głównej mierze są stosowane do tego, aby kobieta mogła dobrze się wyspać, aby mogła odpowiednio odpocząć. Jednocześnie też sięga się po nią po to, aby móc pozbyć się bólów pleców, które de facto są nieuniknione w późniejszej fazie ciąży. Poduszka odciąża kręgosłup i sprawia, że ból nie występuje lub też jest on minimalny. Poza tym jednak taka poduszka wiąże się także z wieloma innymi wymiernymi korzyściami:

 • – następuje także zmniejszenie zjawiska bólu karku
 • – zapobiega zjawisku bólu nóg
 • – zapobiega także bólom ramion
 • – powoduje zmniejszenie obrzęków nóg
 • – pozwala na ułożenie się w wygodnej pozycji
 • – poduszka jest dobrym podparciem dla brzucha
 • – świetnie nadaje się nie tylko w okresie ciąży, ale także w okresie karmienia piersią
 • – pozwala na usunięcie problemów ze snem

Sekretem tych poduszek jest na pewno materiał, z którego jest ona wykonana. Zazwyczaj jest to specjalistyczna pianka poliuretanowa o bardzo wysokim stopniu sprężystości. Poduszka dopasowuje się do kształtu ciała danej kobiety i daje jej świetne podparcie. Poduszka jest produktem bezpiecznym pod warunkiem, iż będzie ona zakupiona w odpowiednim, profesjonalnym sklepie medycznym dającym gwarancję jakości.

Bez wątpienia taki produkt może spowodować, że okres ciąży nie będzie się wiązał z uczuciem bólu pleców i ich przeciążenia. Warto dodać, że poduszkę tę łatwo utrzymać w czystości, gdyż jej pokrowiec jest zdejmowany i można go prać.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *