Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy są jakieś skuteczne tabletki na odchudzanie?

Czy są jakieś skuteczne tabletki na odchudzanie?

Istnieją skuteczne tabletki wspomagające odchudzanie. Nie działają jednak w ten sposób, w jaki wyobraża to sobie przeciętny ich użytkownik. Nie ma tabletek, które powodują szybkie, bezproblemowe spalanie tłuszczu, nie związane z żadnym wysiłkiem fizycznym. Jest kilka rodzajów preparatów. Każdy działa nieco inaczej. Wszystkie jednak są tylko drobną pomocą na ścieżce do zrzucenia zbędnych kilogramów, zaś główny wysiłek trzeba podjąć samodzielnie. Są też preparaty, które wiele obiecują, ale od których bezpiecznie jest trzymać się z daleka. Jeśli planujesz wspomóc swoje odchudzanie suplementami diety, najpierw zaopatrz się w niezbędne do tego narzędzie – wiedzę.

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Skutecznie działające tabletki na odchudzanie możemy podzielić na kilka kategorii, w zależności od sposobu ich działania.

  • preparaty odchudzające hamujące łaknienie

Ich najczęściej występującym składnikiem jest chrom, który zmniejsza uczucie głodu i hamuje łaknienie. Popularnie występuje również jako składnik preparatów wieloskładnikowych. Jest tani. Należy jednak uważać, gdyż w nadmiarze może być toksyczny. Generalnie można powiedzieć, że jest to najbardziej pasywny ze wszystkich suplementów wspomagających odchudzanie.

  • tabletki odchudzające zmniejszające wchłanianie tłuszczu

Najczęściej widzimy tutaj takie składniki, jak Chitozan czy L-Karnityna. Łykasz tabletkę i jesz, ile chcesz. Tak? Zdecydowanie nie. Specyfiki zawierające środki zmniejszające wchłanianie tłuszczy (lub dowolnych innych składników pokarmowych), działają na bardzo niskim poziomie. Do tego nie istnieją badania, które wykazywałyby ich wysoką skuteczność w niskich dawkach. Oznacza to generalnie, że jeżeli chcesz wspomóc swoją walkę ze zbędnymi kilogramami, lepiej jest nie polegać wyłącznie na tego typu blokerach. Raczej traktuj je jako wspomaganie innych środków. Z resztą są to popularnie występujące składniki (zwłaszcza l-karnityna) w kompleksowych mieszankach na odchudzanie.

  • środki na odchudzanie, wytwarzające ciepło

Są to inaczej mówiąc termogeniki. Najbardziej skuteczne środki, jednak z pewnym zastrzeżeniem. One same z siebie nie zdziałają wiele, jednak wspomagają spalanie kalorii w czasie wysiłku fizycznego. Czyli generalna zasada jest taka, że po wzięciu takiej tabletki na odchudzanie idziesz na trening, albo chociaż spacer, a nie siedzisz na kanapie przed telewizorem. Termogeniki podnoszą temperaturę ciała, mogą również znacząco potęgować pocenie się. Także pierwszą tabletkę weź na spokojnie w kontrolowanych warunkach, żeby sprawdzić, jak zareaguje Twój organizm. Nie jest prawdą, że na starość metabolizm człowieka znacząco spowalnia – według badań spowolnienie to następuje zaledwie i kilka procent. Znacząco jednak z wiekiem obniżamy nasz poziom codziennego wysiłku fizycznego. Jeśli więc planujesz tabletkami podnieść temperaturę ciała i poziom metabolizmu, to samo z siebie wiele nie zdziała. Wysiłek fizyczny i odpowiednia dieta to nadal podstawowe dwa filary odchudzania.

Najczęściej występujące na rynku tabletki na odchudzanie to mieszanka kilku z powyższych pozycji. Popularna ich nazwa to spalacze tłuszczu.

Jakich tabletek na odchudzanie unikać? Pozorne odchudzanie

Największym zagrożeniem dla zdrowia są tabletki, które „odchudzają” na zasadzie odwadniania organizmu. Pozwala to w szybki sposób stracić 2-4 kilogramy na wadze nawet w 2 czy 3 dni. Niesie to za sobą jednak negatywne konsekwencje zdrowotne, ponieważ większość społeczeństwa i tak jest notorycznie odwodniona. Nie pijemy wystarczającej ilości czystej wody każdego dnia. Dodatkowe odwodnienie za pomocą suplementów może powodować osłabienie, zawroty głowy czy nawet omdlenia. Dodatkowo – te „stracone” kilogramy bardzo szybko wracają, także jest to odchudzanie pozorne.

Innym zagrożeniem, ale już bardziej dla naszego portfela, są wszelkie „magiczne suplementy” obiecujące zrzucenie 10, 20 czy nawet 30 kilogramów w rok. Oczywiście bez diety i bez wysiłku. Nie ma możliwości, aby taki suplement spełnił obietnicę. Gdyby tak było, po prostu nadwaga i otyłość by zniknęły. To zwyczajne naciąganie klienta. Odchudzanie bez trzymania diety i bez zwiększenia podaży kalorycznej organizmu (czytaj: bez zwiększenia aktywności fizycznej) po prostu się nie udaje.

Jakie dodatkowe suplementy wybrać?

Wsparciem dla odchudzania i polepszenia naszego zdrowia mogą być naturalne, zielone suplementy. Zielone suplementy diety są niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Możemy wyróżnić tutaj młody jęczmień, zieloną kawę, spirulinę, czy nawet nasiona konopi. Czy Ty również używasz tych suplementów? Sprawdź jakie mają działanie dla całego organizmu.

Młody jęczmień w trosce o skórę

Młody jęczmień możemy nabyć zarówno w proszku, czy tabletkach. To jeden z najpowszechniejszych dziś suplementów diety. Zawiera w swoim składzie ogromne bogactwo witamin i składników mineralnych. Pełen jest antyoksydantów, takich jak witamina C, E oraz beta-karoten. Dodatkowo jest w nim wiele witamin B, żelaza, magnezu oraz cynku. Ów skład młodego jęczmienia sprawia, że pozytywnie wpływa na naszą skórę i jej wygląd. Już po kilku tygodniach stosowania staje się ona gładka i ma ładny,  zdrowy koloryt. Dodatkowo zielony jęczmień zawiera w sobie moc chlorofilu a tym samym pomaga organizmowi utrzymać równowagę kwasowo-zasadową.

Chlorella – doskonała na detoks

Chlorellę można uzyskać z algi zielonej, jednokomórkowej. Charakterystyczne jest to, że zawiera znaczną ilość witaminy B i chlorofilu ma żelazo, kobalt, cynk i jod. Niekiedy uważana jest za naturalny antybiotyk albowiem działa antywirusowo i przeciwgrzybiczo. Jej składniki sprawiają, że nasz organizm łatwiej zwalcza negatywne patogeny a przede wszystkim uwalnia się z toksyn. Chlorella ma bowiem moc oczyszczania, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w usuwaniu toksyn, metali ciężkich, a także szeregu innych szkodliwych substancji, które są w naszym organizmie.

Konopie – pomoc dla krążenia

Konopie nie mają w sobie żadnych substancji psychoaktywnych. Przeciwnie cechują się dużą zawartością białka, kwasów omega a dzięki temu znakomicie regulują poziom cholesterolu we krwi a tym samym świetnie wspierają układ krążenia. Warto wspomnieć, że zawierają w sobie również potas, fosfor i żelazo, a tym samym regenerują komórki organizmu, poprawiają wygląd skóry i sprawiają, że nasze samopoczucie ulega znacznej poprawie. Warto wybierać nasiona niełuskane i dodawać je do sałatek, czy też wypieków.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *