Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy są na rynku okulary dla daltonisty?

Czy są na rynku okulary dla daltonisty?

Daltonizm jest chorobą genetyczną, związaną z chromosomem X, czyli będzie dotykała głównie mężczyzn. Szacuje się, że około 10 procent Panów cierpi na nią. Ślepota kolorów — bo w ten sposób można również nazwać tę przypadłość, najczęściej polega na niemożności odróżnienia odcieni zieleni i koloru czerwonego. Nietrudno się domyślić, iż znacznie utrudnia to funkcjonowanie — chociażby prowadzenie auta. Nauka nie pozostała obojętna na krzywdę mężczyzn i przez lata testowała różnorodne wynalazki, które miały pomóc w poprawieniu jakości rozróżniania kolorów. W ostatnim czasie powstał wynalazek, który przywrócił chorym, możliwość normalnego rozróżniania barw. Są nim okulary dla daltonistów. Wyglądają zupełnie jak konwencjonalne, jedyną różnicą jest kolor szkieł, który tutaj jest delikatnie czerwony.

Ile kosztują okulary dla daltonistów? Co trzeba wiedzieć na ten temat oraz jakie są opinie tego, rewolucyjnego sprzętu? Przeczytaj dalej.

Czy daltonizm to powszechny problem?

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić życia bez wzroku. Jest to jeden z najważniejszych zmysłów, jaki posiadamy. Około 90 procent informacji dociera do nas przy pomocy oczu. Większość z nas jest również wzrokowcami, czyli bodźce, które docierają do naszego mózgu poprzez oczy, będą lepiej zapamiętywane i odtwarzane. Utrudniona percepcja kolorów jest istotnym problemem dla 10 procent mężczyzn oraz 0,5 procent kobiet, co oznacza, iż 32,6 miliona osób na całym świecie boryka się z niedowidzeniem kolorów lub ślepotą barw. Objawia się najczęściej w wieku przedszkolnym, gdy dzieci zaczynają rysować i bawić się.

Właśnie wtedy najczęstszym symptomem będzie malowanie trawy na czerwono, brak możliwości rozwiązywania prostych zadań matematycznych lub niezdolność do zabawy przy użyciu kolorów. Jednak w jaki sposób dochodzi do daltonizmu? Ludzkie oko tworzy różne odcienie barw poprzez kombinację trzech podstawowych kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego. Poprzez zaburzenie dostrzegania jednej z nich, następuje dysfunkcja odczytywania niektórych odcieni. Są przypadki, w których poprzez skrajne zaburzenia wzroku, osoba widzi jedynie szare odcienie.

W jaki sposób odwrócić lub poradzić sobie z tą przypadłością? Można na ten temat dowiedzieć się dużo więcej z sieci lub serwisu YouTube, okulary dla daltonistów są jednak najlepszym rozwiązaniem. Okulary dla daltonisty opinie posiadają nieposzlakowane! W tym momencie są w stanie pomóc osiemdziesięciu procentom osób borykającym się z tym problemem.  Nie wymagają ingerencji chirurga i są w zasięgu ręki dla każdego.

Jak powstały okulary dla daltonisty?

 Jak wiele innych, ważnych odkryć, powstanie tych szkieł, było kwestią przypadku. Mc Phearson, był naukowcem, amerykańskiego pochodzenia, od lat trudnił się w badaniu właściwości szkła. Chciał wytworzyć okulary, które pomogłyby lekarzom podczas przeprowadzanych przez nich operacji. Miały one polepszyć widzenie tkanek ludzkiego organizmu oraz uodpornić chirurgów, przed niekorzystnym wpływem promieniowania.

Mc Phearson był wielbicielem gry Frisbee. Raz na turnieju pożyczył swoje okulary koledze, który była daltonistą. Kolega naukowca, ze zdumieniem zauważył, iż widzi barwy, których nigdy wcześniej nie mógł zauważyć. Mc Phearson opatentował swój wynalazek i założył firmę produkującą okulary dla daltonistów — EnChroma. Jak one działają? Te wyglądem przypominające okulary przeciwsłoneczne, zdobycze techniki, działają jak filtry. Szkło jest skonstruowane na zasadzie wafla, czyli stu warstw cienkich powłok, nakładających się na siebie. Każda z nich odzwierciedla określoną długość fali. Okulary dla daltonistów

EnChroma przekazują odpowiednie informacje do ośrodka wzroku, który dobiera je jako kolor czerwony, niebieski lub zielony. Przez to osoby z dysfunkcją aparatu wzroku, mogą widzieć zupełnie normalnie. Te okulary dla daltonistów opinie posiadają bardzo dobre. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “okulary dla daltonistów film”, aby zobaczyć, jak reagują ludzi z tą dolegliwością, po założeniu specjalistycznych okularów. Jest to najlepszy dowód na to, iż okulary dla daltonisty są skuteczne.

ZobaczKolory.pl

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *