Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy to jest bezpieczne?

sportowiec

Mówiąc o wspomaganiu się kreatyną, większość z nas wskaże na to, że jest to bardzo skutecznie działający suplement diety dla sportowców. Jak najbardziej słusznie należy na to wskazywać, ponieważ skuteczność działania określonego suplementu diety (w tym przypadku kreatyna) jest czynnikiem niezwykle ważnym, a nawet należy w tym miejscu powiedzieć, że jest to czynnik kluczowy. Jednakże błędem byłoby uważać, że skuteczność działania jest jedynym elementem, na który powinniśmy w tym miejscu wskazywać.

kreatyny

Nie można, bowiem zapominać również o tym, jak bardzo ważnym elementem, jak bardzo istotnym czynnikiem jest stosowania. Czy zatem można powiedzieć, że jest bezpiecznym do stosowania suplementem diety dla sportowców? Ogólnie rzecz ujmując tak, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że nie możemy tutaj zetknąć się z jakimikolwiek skutkami ubocznymi. Musimy, bowiem mieć tę świadomość, że z działaniem kreatyny wiążą się możliwe do wystąpienia różne skutki uboczne. Przede wszystkim może to być zwiększona podatność na nadwyrężenia mięśniowe, drobne kłopoty natury żołądkowej, może to być obniżenie nastroju, obniżenie samopoczucia, a także może wystąpić odwodnienie. Odnośnie tego ostatniego należy zastosować pewien środek zapobiegawczy, a mianowicie należy po prostu więcej się nawadniać, a unikniemy wówczas nieprzyjemnego problemu. Musimy wskazać jeszcze na jeden możliwy do wystąpienia skutek uboczny, a chodzi nam mianowicie o obciążenie naszych nerek.

Za dużo kreatyny

Zbyt duża ilość przyjmowanej kreatyny jest, bowiem związana z jej skierowaniem do nerek. To może nadmiernie obciążać układ moczowy, a zwłaszcza nerki, doprowadzając do uszkodzenia ich funkcji. Dlatego też, jeśli stosujemy kreatynę, jako wspomaganie naszego treningu siłowego, to musimy mieć świadomość wystąpienia owych skutków ubocznych, a jednocześnie też musimy bardzo dokładnie dawkować ów suplement diety, aby w maksymalny sposób ograniczyć możliwość wystąpienia jakiegokolwiek negatywnie na nas wpływającego skutku ubocznego.