Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy warto kupić maseczkę z zaworkiem?

Czy warto kupić maseczkę z zaworkiem?

Pandemia wirusa COVID-19 wymaga od społeczeństwa wielu poświęceń. Jednym z nich jest konieczność zasłaniania ust i nosa. Co zrobić, by noszenie środka ochrony twarzy nie wiązało się z dyskomfortem i problemami z oddychaniem? Jednym z rozwiązań jest zakup maseczki z zaworkiem – czy warto i z czym wiąże się jej użytkowanie?

Maseczka – najpopularniejszy wybór

Noszenie środków ochrony twarzy, w świetle obowiązujących obostrzeń, jest dla wielu z nas czymś uciążliwym. Produktów zasłaniających usta i nos na rynku jest wiele. Możemy wybierać spośród przyłbic, kominów, chust, na tradycyjnych maseczkach kończąc.

Obserwując ludzi na ulicach, można łatwo spostrzec, że najchętniej i najczęściej wybieranym produktem ochrony twarzy jest maseczka. Jedni decydują się na te jednorazowe, drudzy stawiają na produkty wielorazowe. Stawiamy na maseczkę przede wszystkim ze względu na jej uniwersalność, stosunkowo niską cenę i pewność co do skuteczności jej ochrony.

Każdy z nas, kto chociaż raz miał na nosie maseczkę wie, że jej użytkowanie nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Szczególnie w przypadku produktów jednorazowych zaobserwować możemy utrudnione oddychanie oraz ograniczanie pola widzenia za sprawą zbyt luźnych gumek lub źle skrojonego materiału.

Problemy te można łatwo wyeliminować, decydując się na maseczki wielorazowe. Produkty te są znacznie lepiej zaprojektowane — tak, by zapewnić komfort użytkowania. Ich specjalny krój nie ogranicza pola widzenia, a materiał z łatwością dopasowuje się do kształtu twarzy.

Dodatkowo takie maseczki wykonane są z delikatnych dla skóry materiałów, które w przeciwieństwie do sztywnej i drapiącej maseczki jednorazowej, nie spowodują podrażnień na twarzy.

Odetchnij swobodnie

Są wśród nas osoby, szczególnie te chorujące na astmę, które przy długotrwałym noszeniu maseczki zaczynają odczuwać dyskomfort i problemy z oddychaniem. To właśnie specjalnie dla nich, by zniwelować nieprzyjemne odczucia, większość firm oferuje w sprzedaży maseczkę z zaworkiem.

Jednym z takich sprzedawców jest Safe Mask. Znajdziemy tu maski z zaworem wydechowym Safe Valve, który zapewni jednocześnie bezpieczeństwo i swobodę oddychania. Maseczka z zaworkiem sprawdzi się także w przypadku osób, które podczas wykonywania swojej pracy muszą zakrywać usta oraz nos i stykają się z większą ilością ludzi na co dzień.

Oprócz praktycznego zaworka wydechowego, maseczki w sklepie safemask.com.pl posiadają również właściwości antysmogowe dzięki specjalnym kieszonkom na filtr węglowy. Filtry PM 2.5 ochronią nasze płuca przed szkodliwym i trującym powietrzem. Dla zapewnienia jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa, maseczka z zaworkiem została wyprodukowana z użyciem jonów srebra wykazujących właściwości antygrzybiczne, antybakteryjne i antywirusowe.

Oprócz zaworu wydechowego, komfort użytkowania zapewni również wysoka jakość materiałów, z których wykonane zostały produkty Safe Mask, posiadające certyfikat Certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Podsumowując – jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej maseczki wielorazowej, warto decydować się model z zaworkiem, by zyskać komfort i swobodę oddychania. Nieograniczona wymiana powietrza sprawi, że chociaż na chwilę zapomnimy o tym, że mamy maseczkę na nosie.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *