Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy warto stosować AAKG?

arginina aakg zdrowy wrocław

Zdrowa dieta, ćwiczenia, a przy tym suplementacja, a wszystko to dla idealnej szczupłej sylwetki umięśnionej rzeźby. Aby uzyskać idealne ciało musimy liczyć się z ogromną pracą i nieraz równie dużą ilością wyrzeczeń. Na szczęście pojawiły się suplementy, które znacznie ułatwiają nam całą drogę do sukcesu. W ostatnich latach pojawiło się ich jednak tak wiele, że czasem trudno zdecydować się, który jest najbardziej odpowiedni, a do jednego z najczęściej wymienianych z pewnością zalicza się odżywki AAKG. Jak każdy suplement jednak ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego też postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie – czy warto stosować AAKG?

Co to jest i jak działa?

Zanim jednak przejdziemy do tytułowego pytania krótko powiedzmy sobie, czym jest AAKG. Jest to suplement będący połączeniem soli kwasu glutarowego z argininą. ,,Pompa”, to słowo jakie pojawia się najczęściej w przypadku usatysfakcjonowanych z treningu. A wszystko dzięki Alfa ketoglutaranie, który będąc jednym ze składników jednocześnie bierze udział w tworzeniu energii czerpanej zarówno z węglowodanów , białek, jak i tłuszczów. Kolejnym, istotnym składnikiem jest arginina. Ta z kolei jest bardzo ważna przy syntezie białek. Arginina w połączeniu z Alfa ketoglutaranem sprawia, że AAKG mocniej działa, co automatycznie powoduje wzrost masy mięśniowej. To z kolei doskonale wpływa na psychikę trenującego.

To co charakteryzuje AAKG, to przede wszystkim ogromna ilość zastosowań tej suplementacji. AAKG działa antykataboliczne. Ponadto wspomaga działanie insuliny, bierze udział w ukrwienie mięśni, który potocznie nazywany jest ,,pompą”, transportuje również substancje odżywcze, które trafiają do mięśni. AAKG przyspiesza również proces regeneracji.

Głównym założeniem AAKG jest w głównej mierze pomoc w procesie rozkładu białek. Kolejna ważna cecha tego suplementu, to dostarczanie odpowiedniego poziomu energii, który zwiększa jakość, oraz wydajność ćwiczeń na siłowni.

Jak dawkować AAKG?

Tu istotne jest przyjmowanie tego suplementu zarówno przed, jak i po treningu. Jeśli stosujemy suplement przed, wówczas uzyskujemy tak zwany efekt ,,pompy” zwiększającej objętość mięśni. Z kolei przyjmowanie AAKG po treningu sprawia, że organizm zdecydowanie szybciej się regeneruje. Jak każdy suplement, tak i AAKG powinno przyjmować się po konsultacji z lekarzem. Większość przyjmujących ustala sobie tak zwany ,,schemat” przyjmowania. Wiele osób stosuje preparat najpierw pół godziny przed treningiem, a następnie w określonej porze po treningu (na przykład tuż przed spaniem).

Warto podkreślić, że AAKG podawane jest w różnej formie – kapsułek, bądź w płynie. To która forma jest bardziej korzystna zależna jest od indywidualnych potrzeb ćwiczącego. Najważniejsze, to jednak nie przedawkować AAKG, gdyż może to mieć bardzo szkodliwe skutki.

Czy warto więc stosować AAKG?

Jak najbardziej! Zwłaszcza jeśli trenujący stosuje się do zaleceń lekarza, jak i trenera personalnego. AAKG powinni przyjmować przede wszystkim Ci, którym zależy na jak najszybszych efektach.

Nie tylko trening i suplementy są ważne. Równie istotne są kwestie związane z odpoczynkiem i regeneracją. Polecamy serwis poduszki-ortopedyczne.pl, w którym opisane są przede wszystkim sprawy związane z poprawą jakości snu.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław