Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czy wiesz jakie zalety posiada poduszka ortopedyczna?

poduszka medyczna

Jeżeli cierpisz na w obrębie kręgosłupa, na pewno wiesz jak bardzo jest on uciążliwy. Ból kręgosłupa doskwiera nam zarówno w dzień, kiedy wykonujemy codzienne obowiązki, jak i w nocy w czasie snu i odpoczynku. Problemem ten wpływa negatywnie na całe nasze samopoczucie. Jak więc radzić sobie z tym problemem? W jaki sposób starać się zmniejszyć ból, a nawet całkowicie go zniwelować? Do tego celu idealnym urządzeniem jest profesjonalna i wysokiej jakości .

Dlaczego boli kręgosłup?

Cierpiąc na bóle kręgosłupa, z cała pewnością noc jest dla ciebie koszmarem. Nie tylko nie możesz zasnąć, ale również często budzisz się w środku nocy. W efekcie rano jesteś niewyspany, zmęczony i bez energii? Taki dyskomfort spowodowany jest właśnie bólem i schorzeniami w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. Jeżeli śpisz w niewygodnej, a wręcz nienaturalnej dla kręgosłupa pozycji zostają naprężone karku, pojawia się zarówno ich ból, jak i ból głowy. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie szyjne nie mają możliwości odpoczynku i są w ciągłym napięciu. Na tradycyjnej poduszce niemożliwe jest aby nasze mięśnie mogły odpocząć. Tymczasem ortopedyczna o odpowiednio dobranym profilu powoduje, że sen staje się komfortowy a odpoczynek przynosi regenerację całemu naszemu ciału.

Jak zapewnić sobie komfortowy odpoczynek?

Jeżeli śpimy na tradycyjnej poduszce na przykład z pierza nie możemy zagwarantować sobie wysokiej jakości snu. Przeciwnie mięśnie są cały czas naprężone, co sprawia, że odpoczynek i wręcz stają się niemożliwe. Poduszki ortopedyczne stworzone zostały w sposób innowacyjny. Są specjalistycznie profilowane co sprawia, że w czasie snu wymuszają na naszym ciele naturalną postawę, a co więcej odciążają zmęczone mięśnie karku i szyi. Unikamy więc w efekcie bólu i uczucia dyskomfortu. Stosując poduszkę ortopedyczną nasze mięśnie nie są naprężone, dlatego pozwalamy im odpocząć i zregenerować się po całym dniu ciężkiej pracy. Dlaczego warto korzystać z poduszek medycznych przeczytasz również TUTAJ.

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Zwykła poduszka, do której przyzwyczailiśmy się nie gwarantuje nam zachowania prawidłowej postawy w czasie snu. Bez względu na to jakbyśmy ją układali i tak nie jest wstanie zachować naturalnej krzywizny kręgosłupa. Tym samym mięśnie są wciąż obciążone i nie mają szansy na odpoczynek i regenerację. Inaczej rzecz ma się z poduszkami ortopedycznymi, określanymi również jako poduszki medyczne. Posiadają one innowacyjny kształt i profil, dostosowują się do naszego ciała i zapewniają prawidłowe podparcie w czasie snu i wypoczynku.

Obecnie niemalże wszyscy lekarze i fizjoterapeuci zalecają stosowanie poduszek medycznych aby pozytywnie wpłynąć na . Poduszki te bowiem działają nie tylko profilaktycznie, ale również wspomagają leczenie dotychczas występujących schorzeń. Poduszki znakomicie leczą ból i sprawiają, że rano budzimy się wypoczęci oraz pełni energii i siły do pracy, zabawy i obowiązków.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *