Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czym jest pedicure podologiczny?

Czym jest pedicure podologiczny?

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna. Odgrywa ona kluczową rolę w profilaktyce wielu schorzeń stóp. Kiedy pomimo naszych starań na stopach pojawią się modzele, odciski, brodawki lub pękające pięty należy odwiedzić gabinet podologiczny, gdzie podolog wykona pedicure leczniczy.

Czym się różni pedicure kosmetyczny od podologicznego?

Pedicure kosmetyczny, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie poprawę wyglądu stóp. Jest zabiegiem pielęgnacyjnym, kosmetycznym ,natomiast pedicure podologiczny – leczniczym. Przy wykonywaniu pedicure leczniczego pomija się etap moczenia stóp przez pacjenta. Podczas tego zabiegu podolog oprócz standardowych czynności, usuwa występujące patologiczne znamy takie jak: zrogowacenia, odciski, modzele, pękającą skórę na piętach, wrastające paznokcie lub inne schorzenia. Pedicure podologiczny to nie tylko zabieg leczniczy ale również zapobiegający występowaniu różnych dolegliwości stóp. Przed wykonaniem takiego zabiegu, podolog przeprowadzi z pacjentem wywiad, dobierze odpowiednią metodę leczenia oraz założy kartę.

Usuwanie zmian na stopach

W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących zmian na stopach powinniśmy iść do podologa. Jeśli szybko zainterweniujemy i podejmiemy leczenie, w ten sposób skrócimy czas terapii oraz zapobiegniemy rozwojowi problemu. Jednym z częstszych dolegliwości, z jakimi przychodzą pacjenci do podologa są odciski i modzele wrocław. Odciski to niewielkie, jednak często sprawiające ból, zmiany powstające na skutek tarcia lub ucisku (np. przez ciasne obuwie). Natomiast modzele są to obszary o nagromadzonym zrogowaciałym naskórku. Są one reakcją obronną skóry na ucisk. Często towarzyszom deformacjom stóp (np. płaskostopiu). Zarówno modzele, jak odciski są usuwane podczas pedicure leczniczego. W tym celu podolog używa frezarki, skalpela oraz innych odpowiednich przyrządów i preparatów. Pedicure podologiczny jest bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem. Częstotliwość wykonywania tych zabiegów uzależniona jest od częstości pojawiania się dolegliwości stóp.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *