Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czym kierować się przy wyborze poduszki dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze poduszki dla dziecka?

coraz częściej wybierane są przez rodziców, którzy zarówno w dzień jak i w nocy pragną troszczyć się o zdrowie swego dziecka. Poduszki ortopedyczne to doskonały wybór, dzięki któremu zapewnimy dziecku komfortowy a przede wszystkim .

Czym są poduszki ortopedyczne?

O każdej porze powinniśmy dbać o naszego dziecka. W odpowiedzi na ową potrzebę powstały poduszki ortopedyczne, które sprawiają, że nasz kręgosłup w czasie snu odpoczywa, nie jest narażony na deformacje. Poduszki właściwie dobrane do potrzeb dziecka zapobiegają w przyszłości różnorodnym schorzeniom, dysfunkcjom i problemom.

Poduszki ortopedyczne stworzone są z myślą o dzieciach, które ukończyły drugi rok życia. Polecane są również dzieciom młodszym zwłaszcza jeśli borykają się z problemem płaskiej główki. Poduszki działają profilaktycznie, leczą i sprawiają, że dziecko całą noc śpi spokojnie, wygodnie, a jego kręgosłup odpoczywa i prawidłowo wzrasta. Warto od najmłodszych lat stosować poduszkę ortopedyczną dla dziecka, aby wyrobić w nim nawyk zdrowego snu.

Zdrowy rozwój kręgosłupa

Jak wskazują statystyki niemal 30 % ma problemy z kręgosłupem. Wpływ na to ma wiele czynników, niektóre z nich są wrodzone, a inne nabyte. Niezwykle istotną kwestią jest więc podjęcie odpowiedniej profilaktyki, aby nasze dziecko uniknęło w przyszłości problemów z kręgosłupem i bólu. Zdrowy rozwój kręgosłupa jest istotnym procesem w życiu każdego dziecka. Należy zadbać aby maluch przy każdej czynności zachowywał odpowiednią postawę ciała, zaś w nocy warto stosować poduszki ortopedyczne. Poduszki zapewniają podparcie głowy i szyi, sprawiają, że kręgosłup ułożony jest w linii proste, w naturalnej swej krzywiźnie. Dzięki temu może się on zdrowo rozwijać, kształtować i nie jest narażony na skrzywienia czy też inne deformacje. Profilaktyka zdrowego rozwoju kręgosłupa, dbanie o zdrowe nawyki sprawiają, że w późniejszych latach dziecko wyróżnia się doskonałym zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Przeciwdziałanie płaskiej główce niemowlaka

Częstym współcześnie problemem, zwłaszcza wśród noworodków jest plagiocefalia, schorzenie potocznie zwane płaską główką. Pojawić się może ono już w życiu płodowym, kiedy główka maleństwa naciska na miednicę matki, ale również może być deformacją nabytą. Płaska główka niemowlęcia najczęściej jest efektem, układania dziecka do snu i wypoczynku zawsze w tej samej pozycji. Nacisk podłoża na główkę jest znaczny, dlatego powstają odkształcenia, które wpływają negatywnie nie tylko na wygląd dziecka, ale również mogą mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój, bądź liczne zaburzenia. Zapobiegając pojawieniu się schorzenia, powinniśmy pamiętać o częstej zmianie pozycji dziecka. Unikać musimy bujaków, fotelików, ponieważ zbyt długie przebywanie w nich może prowadzić do deformacji.

Najlepsza dla dziecka

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie poduszki ortopedycznej przeciwdziałającej płaskiej główce u niemowlaka, ale również w trosce o zdrowy kręgosłup. minimalizuje nacisk główki na podłoże, umożliwia swobodne ruchy głową dziecka, a dodatkowo zapewnia komfortowy i wygodny . Poduszek na rynku jest wiele, lecz warto wybrać tę naprawę wysokiej jakości. Jednym z modeli jest Sissel Bambini. Poduszka spełniająca oczekiwania każdego dziecka i jego rodzica. Stworzona z bezpiecznych materiałów, o idealnym profilu, zapewnia nie tylko prawidłowy rozwój ale również zapobiega deformacjom główki.

Gdzie kupić?

Poduszkę ortopedyczną warto kupić w renomowanym sklepie. Takim miejscem jest między innymi oficjalny sklep Sissel. W trosce o dobro i komfort dziecka produkowane są tu jedynie poduszki najwyższej jakości z bezpiecznych materiałów. Mamy pewność, że stosując je pozytywnie wpływamy na zdrowie malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *