Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Czym są ćwiczenia TBC ?

Czym są ćwiczenia TBC ?

TBC jest treningiem łączącym ćwiczenia aerobowe oraz wzmacniające. Jego celem jest optymalne wymodelowanie sylwetki. Polecany jest zarówno dla osób posiadających już doświadczenie z różnymi formami aktywności fizycznej, jak i dla tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fitnessem.

Czym jest trening TBC?

TBC jest skrótem od „Total Body Conditioning”, co w tłumaczeniu oznacza modelowanie całego ciała. To pewna odmiana aerobiku, która łączy ćwiczenia aerobowe z ćwiczeniami wzmacniającymi poszczególne partie mięśni. Osoby regularnie praktykujące tę formę ćwiczeń mogą spodziewać się efektywnej oraz szybkiej utraty wagi – podczas jednej sesji TBC możliwe jest spalenie nawet 600 kalorii. Już po kilku przeprowadzonych treningach ćwiczący jest w stanie odczuć różnicę: poprawia się jego kondycja oraz wydolność tlenowa, ciało zaś staje się silniejsze i sprawniejsze, przez co trenujący zaczyna potrzebować obciążenia, aby naprawdę się zmęczyć.

Dla wzmocnienia efektów przeprowadzanych treningów do ćwiczeń TBC warto również dołożyć inne formy ruchu, jak bieganie, taniec, jazdę na rowerze lub rolkach. W momencie, gdy trening TBC nie sprawia nam już większych trudności, warto zastanowić się nad wprowadzeniem innej, bardziej skomplikowanej choreograficznie formy fitnessu, jak chociażby Zumba.

Kto powinien spróbować treningów TBC?

Ćwiczenia TBC rekomendowane są zarówno dla osób posiadających już doświadczenie z fitnessem, jak i dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną. Początkujący nie muszą obawiać się o to, że nie poradzą sobie na zajęciach pod względem kondycji – początkowo trening można wykonywać bez dodatkowego obciążenia, dopasowując poszczególne ćwiczenia do swoich możliwości. Regularnie wykonywane sesje treningowe pozwolą na wzmocnienie ciała, jakie po czasie w końcu samo będzie domagało się pracy z obciążeniem, aby móc zmęczyć się w optymalny sposób.

Na trening TBC może przyjść każdy, niezależnie od wieku oraz aktualnej kondycji. Ćwiczenia te szczególnie poleca się kobietom po porodzie, które chcą sprawnie powrócić do swojej formy sprzed ciąży.

Jak wygląda trening TBC?

Trening TBC zaczyna się od 10-minutowej rozgrzewki, którą wykonujemy w rytm energicznej muzyki. Przeprowadzane wówczas ćwiczenia aerobowe przygotowują nasze ciało do drugiej części treningu, mającej na celu wzmocnienie wszystkich partii mięśni. Ćwiczenia wzmacniające wykonuje się zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Można wykorzystywać tu szereg różnych akcesoriów, jak hantle, taśmy, piłki czy sztangi. Warto zauważyć, że wykonywane treningi są ciągle na nowo wymyślane przez instruktorów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie wpadniemy w rutynę i nie znudzimy się szybko zajęciami.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *