Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dawkowanie i efekty beta alaniny

beta alanina

Beta alanina jest cennym suplementem diety dla sportowców, a zwłaszcza kulturystów, którzy dbają o budowę idealnej masy mięśniowej. Jeśli więc chcemy osiągnąć lepsze niż dotąd wyniki sportowe z całą pewnością warto zażywać beta alaninę regularnie. Najlepiej przyjmować ją w dawkach od 3, 2 do 6, 4 grama w ciągu każdego dnia. Warto mieć także na uwadze porę, w jakiej przyjmujemy ów suplement diety. Powinniśmy stosować go zarówno przed jak i po treningu. Wówczas to znakomicie łączy się z węglowodanami, a tym samym świetnie przyśpiesza efekty naszych treningów.

Czy beta alanina jest bezpieczna?

Beta alanina uchodzi za w pełni bezpieczny w czasie stosowania suplement diety. Nie wykazuje żadnych negatywnych skutków dla naszego organizmu. Możemy, więc zażywać ją przez długi czas bez obaw, że stanie się ona dla nas groźna lub niekorzystnie wpłynie na nasz organizm. Suplementacja tym preparatem nie powoduje, więc żadnych skutków ubocznych, dlatego nie musimy się jej obawiać.

Efekty stosowania beta –alaniny

Efekty możemy zobaczyć już po 2 tygodniach od rozpoczęcia suplementacji preparatem, jakim jest beta alanina. Jednakże niektóre osoby już w pierwszym tygodniu mogą zauważyć pozytywne efekty. Z całą pewnością zauważymy, że nastąpi późniejsze zmęczenie, dzięki czemu będziemy mogli dłużej i bardziej efektywnie trenować, a także poprawi się kurczliwość mięśni. Dodatkowo dzięki beta alaninie poprawia się wzrost wydolności tlenowej, dlatego też suplementacja ta jest szczególnie ważna, jeśli bierzemy udział w sportach, które to wymagają dobrej kondycji. Beta alanina sprawia także, że zwiększa się nasza beztłuszczowa masa mięśniowa, zaś jeszcze lepsze efekty możemy obserwować w chwili, kiedy połączymy ją z kreatyną. Podczas suplementacji zaobserwujemy również mniejsze ubytki we włóknach mięśniowych nawet w czasie bardzo intensywnego treningu sportowego. Przeprowadzone badania naukowe wykazały, że suplement ten jest o 70 % bardziej skuteczny aniżeli kreatyna, która to wszak także służy nam do lepszego budowania masy mięśniowej. Dzięki niej możemy wydłużyć trening aż o 16 %.

Opracowane przez: Bartek M.