Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dermokosmetyki czy kosmetyki naturalne – co wybrać?

Dermokosmetyki czy kosmetyki naturalne - co wybrać?

Obecnie na rynku można znaleźć wszelkiego rodzaju kosmetyki, które zgodnie z obietnicami producentów pomagają zwalczać różnego rodzaju problemy np. z cerą i zapewniają piękny, zdrowy wyglą. Oprócz kosmetyków drogeryjnych bardzo popularne są także dermokosmetyki i kosmetyki naturalne. Zaczynają one zdobywać coraz większe grono zwolenników. Czym różnią się dermokosmetyki od kosmetyków naturalnych? Który rodzaj kosmetyków lepiej się sprawdza?

Czym są dermokosmetyki?

Trudno jest jednoznacznie określić, czym są dermokosmetyki, gdyż jest to bardzo szerokie pojęcie. Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że dermokosmetyki są produktami o właściwościach zbliżonych do leków, jednak nie są one wyrobami leczniczymi. Zawierają one specjalne składniki aktywne, dzięki czemu są przeznaczone do stosowania w przypadku cery problematycznej lub wrażliwej. Są one hipoalergiczne i nie zawierają sztucznych kompozycji zapachowych i drażniących składników. Dermokosmetyki posiadają zastosowanie w przypadku takich problemów skórnych jak:

Ceny poszczególnych kosmetyków warto sprawdzić na , w kategorii Dermokosmetyki.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne to produkty, które bazują na naturalnych składnikach, takich jak wyciągi z roślin, olejki i ekstrakty roślinne czy . Przy produkcji kosmetyków naturalnych unika się dużych stężeń substancji chemicznych. Nie zawierają sztucznych barwników, ów czy mocnych detergentów, a często są także pozbawione składników odzwierzęcych.

Co wybrać – dermokosmetyki czy kosmetyki naturalne?

Wybranie między dermokosmetykami a kosmetykami naturalnymi jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zależy to od typu i potrzeb skóry. W przypadku cery problematycznej lub wrażliwej dobrym pomysłem jest postawienie na dermokosmetyki, ponieważ to właśnie one powinny pomóc w załagodzeniu różnych problemów skórnych. Kosmetyki naturalne polecane są w przypadku cery, która nie zmaga się z dużymi problemami. Taki rodzaj kosmetyków nie wpływa negatywnie na i wykazuje działanie regenerujące lub nawilżające.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *