Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dobrze dobrana orteza

orteza kolana

jest to rodzaj aparatu ortopedycznego, który swoim zastosowaniem przypomina bardzo często stosowany gips. Główną rolą jest utrzymanie stawu w jednej, stałej pozycji i unieruchomienie odpowiednich grup mięśni. Orteza ma również za zadanie stabilizację konkretnych grup mięśni. Ortezy są bardzo atrakcyjną alternatywną dla gipsu, ponieważ są lekkie i ułatwiają poruszanie się. Jeżeli przydarzy się nam sytuacja, w której będziemy zmuszeni do stosowania gipsu, warto kupić ortezę, jednak należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, który ostatecznie potwierdzi, że gips może być zastąpiony przez ortezę, ponieważ nie zawsze można ją zastosować.

Elementem, który usztywnia w ortezach to powietrzne, które znajdują się między warstwami tkaniny. Ważne, aby orteza była wykonana z materiałów, które łatwo przepuszczają . Tkaniny przepuszczające powietrze pomagają utrzymać stałą temperaturę wokół stawu, dla którego orteza jest stosowana, a do tego pozwalają na szybsze odprowadzanie wilgoci. Warto kupić ortezę w sprawdzonym sklepie medycznym, którego doświadczona i kompetentna obsługa pomoże nam dobrać odpowiednią ortezę. Na rynku obecne są trzy rodzaje ortez – sztywne, elastyczne oraz półsztywne. Warto kupić ortezę w idealnie dostosowanym rozmiarze, ponieważ obecnie są one produkowane w kilku rozmiarach.

Idealnie dopasowana orteza umożliwi unieruchomienie chorego stawu, odciążenie go oraz skorygowanie niewłaściwe pozycji ciała. Tyczy się to zwłaszcza ortezy kolana. Powyższe jest istotne, gdyż ortezy mogą być stosowane nie tylko przy urazach, takich jak skręcenie stawu skokowego, ale również przy chorobach reumatycznych, neurologicznych czy też po zabiegach operacyjnych.