Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Domowe sposoby na zmęczone oczy

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Zmęczenie to prawdopodobnie jeden z problemów cywilizacyjnych XXI wieku. Jednym z pierwszych, a zarazem najbardziej widocznych objawów są zapuchnięte oczy pod którymi nierzadko pojawiają się charakterystyczne sińce. W efekcie czujemy ból i nieprzyjemne pieczenie. Możemy sobie jednak z tym poradzić używając naturalnych środków. Jakich?

Domowe sposoby na zmęczone oczy

  1. W przypadku zdrowych oczu najważniejszy jest… zdrowy wypoczynek. Aby jednak rano obudzić się gotowym do działania potrzebna jest wygoda w czasie snu. W tym mogą pomóc np. poduszki ortopedyczne dzięki, którym poczujesz się maksymalnie wypoczęty. Aby jednak były skuteczne muszą być odpowiednio dobrane. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
  2. Kolejna metoda to masaż gałek ocznych. Taki masaż można wykonać zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia. Wystarczy opuszki palców przyłożyć do zewnętrznych kącików oczu i okrężnym ruchem masować je przez 5 minut. Możesz też przyłożyć do powiek rozgrzane poprzez pocieranie dolne partie dłoni
  3. Tak jak w wielu innych dziedzinach życia tak i w przypadku zdrowych oczy bardzo ważna jest dieta. W tym wypadku najważniejsze, by z diety wyeliminować sól. W zamian pij jednak jak najwięcej wody.
  4. Nie zapomnij o witaminach i składnikach mineralnych, zwłaszcza o kwasie omega 3, witaminie A, czy C.

Okłady, okłady i jeszcze raz okłady. Z czego? Tu mamy wiele opcji do wyboru. Od olejku lawendowego poprzez herbaty: imbirowa, rumiankowa, czy miętowa. Można też robić okład z mleka. Zarówno w przypadku okładów z herbat, jak i mleka zwróć uwagę, by temperatura była pokojowa. Przeciwnie co do temperatury stosuje się także okłady z kostek lodu i zimnego ziemniaka. Jako sposób na zmęczone oczy mogą też służyć Ci mrożonki. Popularne są również okłady z surowych ogórków.