Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Działania zapobiegawcze w dobie nowotworów

nowotwory

Nie ulega żadnej wątpliwości, że mamy do czynienia z dobą nowotworów. Ich rozwój, powiększająca się ilość zachorowań może bardzo mocno zastanawiać oraz niepokoić. Musimy mieć tę świadomość, że na nowotwory jest narażony każdy bez wyjątku. Tym samym bardzo ważnym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć, jest to, w jaki sposób można uniknąć tej choroby?

Zapobiegawcze działania

Działania zapobiegawcze oczywiście całkowicie nas nie ochronią przed zachorowaniem, ale mogą tę chorobę znacząco oddalić. Jakie zatem działania, jakie nawyki, jakie zachowania mogą nam w tym względzie pomóc? Należy tutaj zapytać się o to, co stoi za nowotworami, jakie są najczęściej pojawiające przyczyny występowania tejże choroby? Na pewno bardzo poważnym powodem rozwoju raka jest stosowana przez nas dieta. Nie jest żadną tajemnicą, że jakość spożywanego przez nas jedzenia jest coraz gorsza. Więcej jedzenia jest sztucznie przetworzona, a to ma wpływ na rozwój raka, na zmniejszenie odporności organizmu. Poza dietą, istotnym elementem wpływającym na rozwój nowotworów jest stosowanie używek.

Papierosy, narkotyki, dopalacze, inne używki powodują, że zagrożenie wystąpienia nowotworów jest znacznie większe. Nie można także nie wskazać na wszechobecny stres, na zabieganie, na wystawianie się na promieniowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Oczywiście można jeszcze wskazać na genetykę, aczkolwiek w tym względzie nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej poza tym, że możemy wykonywać okresowo bardzo ważne badania kontrolne.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *