Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Dzień Życzliwości we Wrocławiu

Dzień życzliwości

Jak co roku we Wrocławiu 21 listopada mieliśmy do czynienia z dniem niezwykłym. Mianowicie świętowano Dzień Życzliwości. Z samej nazwy dzień kojarzy nam się z uprzejmością, radością i pomocą. Ten niezwykły dzień uczczono koncertami, zajęciami organizowanymi dla dzieci, przestawieniami, zniżkami w muzeum i wieloma innymi atrakcjami.

Czym jednak jest Dzień Życzliwości we Wrocławiu? Warto zacytować wypowiedz organizatorów Dnia Życzliwości z Biura Promocji Miasta.

„21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello day”.

Święto jakim jest dziś uwielbiany przez wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale nie tylko Dzień Życzliwości został uchwalony w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie to miało miejsce w roku 1973. Najważniejsze było to, iż ustalone wówczas święto miało być wezwaniem wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych do pokoju. Skąd święto dotarło do Wrocławia? Otóż władzom miasta po prostu spodobała się inicjatywa, uznano, iż święto znakomicie sprawdzi się również wśród mieszkańców Wrocławia.

Rola Dnia Życzliwości

Warto zaznaczyć, że Dzień Życzliwości ma naprawdę niezwykle ważną rolę. Na co dzień zapominamy nieco o naszych bliskich, znajomych, sąsiadach pogrążeni w potoku własnych problemów. Święto ma nam uświadomić, że są oni wciąż blisko nas, czasem potrzebują pomocy, a czasem po prostu zwykłej uwagi i dobrego słowa. Dzień Życzliwości uczy nas abyśmy wzajemnie się szanowali, tolerowali, nieśli pomoc, a także działali na rzecz innych.

Uśmiechnij się i mimo, że 21 listopada się skończył i pojawi się dopiero za rok, to jednak pamiętaj, aby Dzień Życzliwości zawsze gościł w Twoim życiu i Twoim sercu.

Opracowane przez: Aneta R.