Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Ekstrakt z dzikiej róży na ból – te informacje Cię zaskoczą!

Pomaga na bóle stawów jednocześnie wspierając ich prace. Co najważniejsze – bez skutków ubocznych, co potwierdzono naukowo. Z pewnością warto dowiedzieć się o dzikiej róży nieco więcej.

Badania nad ekstraktem z dzikiej róży

Jedno z pierwszych badań nosiło nazwę „Frederiksberg Hospital„. Przeprowadzono je w Kopenhadze. Badanie to miało udowodnić pozytywny wpływ ekstraktu z dzikiej róży na bóle stawów. Tym samym naukowcy chcieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest możliwość ograniczenia środków przeciwbólowych.

1220 cierpiących na ból stawów – to liczba osób, które poddały się temu eksperymentowi. Badanych podzielono na dwie grupy, gdzie pierwsza (940 osób) przyjmowała leki przeciwbólowe. Natomiast druga grupa (280 osób) przyjmowała ekstrakt z dzikiej róży. Efekty były zaskakujące już po krótkim czasie, gdzie udowodniono, że ekstrakt z dzikiej róży działa tak samo jak środki farmakologiczne. W przypadku ekstraktu z dzikiej róży najważniejszym składnikiem jest GOPO. To właśnie on nie tylko zmniejsza ból, ale i łagodzi stany zapalne. Należy jednak zwrócić uwagę, by w tej sytuacji ekstrakt nie był trzymany w temperaturze wyższej, niż 40 stopni C.

Wielu specjalistów bardzo pozytywnie wypowiada się na temat ekstraktu z dzikiej róży. Przykładowo Pani dr hab. Krystyna Księżopolska-Orłowska (kierownik Kliniki Rehabilitacyjnej w Instytucie Reumatologii w Warszawie) przyznaje się do zalecania ekstraktu z dzikiej róży swoim pacjentom. Zauważa bowiem znaczącą poprawę samopoczucia, pomaga przy chorobach zwyrodnieniowych, zwiększa elastyczność chrząstki, czy zmniejsza sztywność stawów. Ponadto pomocna jest w czasie rehabilitacji.

Efekty nie przychodzą jednak od razu. Należy też pamiętać, by przyjmować ekstrakt regularnie. Według badań naukowych poprawę można zaobserwować po ok. 4 tygodniach. W przypadku ekstraktu z dzikiej róży należy go stosować bardziej jako środek zapobiegawczy, a nie w sytuacji zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych.

Ekstrakt z dzikiej róży na ból

prof. Robert Christensen i jego badanie naukowe

Jest to kolejne badanie przeprowadzone na pacjentach ze zwyrodnieniami stawów. Tym razem w badaniu wzięło udział 287 osób. Same badania trwały trzy miesiące. Po ich upływie aż 145 pacjentów potwierdziło znaczącą poprawę samopoczucia i zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Dla kogo ekstrakt z dzikiej róży?

Jak wielokrotnie wyżej podkreślono pozytywnie działa a wszelkiego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe stawów, w tym dolegliwości bólowe, tzw. „zgrzytanie w kolanach, czy słabnące stawy. Nie są to jednak jedyne właściwości tego ekstraktu, który podnosi pracę nerek. Dzięki swoim właściwościom zatrzymuje wiele groźnych zmian zachodzących w organizmie, zwłaszcza w wyniku spożywania produktów nawożonych związkami azotu.

Proszek z dzikiej róży – który najlepszy?

Mrożenie, a następnie wysuszanie w temperaturze nie wyżej, niż 40 stopni – to właśnie po takim działaniu powstają preparaty najwyższej jakości i pod względem wartości zbliżone do tych obecnych w czasie badań naukowych. W tym wypadku szczególnie ważna jest też dzienna dawka ekstraktu z dzikiej róży. Według badań warto przyjmować ok 2500 mg dziennie, a nawet więcej. Dobrze jest przyjmować go dwa razy dziennie.

Badania:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18407528
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0026445/

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *