Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Fat burning

Najczęstszym powodem, który mobilizuje nas do aktywności fizycznej jest płaski brzuch i szczupła sylwetka. Problem w tym, że nie każdy trening fitness jest w stanie to zrealizować. Jednym z najlepszych ćwiczeń, które pomogą Ci zgubić kilka zbędnych kilogramów jest fat burning. Warto więc dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Fat burning – co to jest?

Potocznie określany jako „spalacz tłuszczu”. W przypatku fat burning każdy trening poprzedzony jest 15-minutową rozgrzewką. Same ćwiczenia natomiast składają się z prostej choreografii (według inwencji prowadzącego) wykonywanej w rytm muzyki. Dzięki tym treningom poprawia się samopoczucie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Co daje fat burning?

Jak już wyżej zostało wspomniane zyskujemy smukłą sylwetkę. Efekt fat burning to m.in. płaski brzuch, szczupła sylwetka, smukłe uda, czy jędrne pośladki. Oprócz tego wzmocniony zostaje układ oddechowy, poprawia się układ krążenia, poprawia się też równowaga i koordynacja ruchowa.

Fat burning – na sali treningowej i w domu

Najpopularniejsza forma tego typu treningów to oczywiście zajęcia w grupach w salach fitness. Nie mniej jednak można ćwiczyć także w domu gdzie wiele zestawów ćwiczeń jest dostępnych chociażby na DVD, czy online. Każde ćwiczenia, w tym te na odchudzanie powinny być dokładnie zaplanowane o czym więcej można przeczytać tutaj.

5 prostych ćwiczeń fat burning

Pierwsze to bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan. Zwróć uwagę, by uzyskać kąt prosty między udem, a tułowiem. W czasie ćwiczenia nie należy pokazywać podeszwy osobie stojącej z tyłu. Kolejna kwestia to dynamiczne unoszenie stóp (równolegle do podłożą).

Przy kolejnym ćwiczeniu należy usiąść na macie. Następnie podpierając się rękami z tyłu przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Wyprostuj je. Postaraj się powtórzyć ćwiczenie jak największą ilość razy.

Lewa noga musi znajdować się z przodu a prawa z tyłu tułowia. Kolejny krok to dynamiczne przeskoki w czasie których należy zmienić nogi. Tak samo pracuj rękoma. Zwróć uwagę, by  poruszać nimi naprzemiennie z nogami.

Siedząc na macie zegnij nogi pod kątem 45 stopni. Ponadto pięty unieś nad ziemię. Wykonując skręty tułowia dotnij dłońmi podłogi raz po jednej, a raz po drugiej stronie ciała.

Opracowane przez: Anna D.