Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Festiwal sportu we Wrocławiu – zabawa dla dzieci i dorosłych

festiwal sportu Wrocław

Któż z nas nie lubi zdrowej, sportowej rywalizacji. Kochają ją przede wszystkim dzieci, dlatego regularnie organizowane są na terenie miasta Wrocław festiwale sportowe. Stworzone są głównie z myślą o dzieciach, jednakże dostarczają również wielu pozytywnych wrażeń osobom dorosłym. To już druga edycja sportowego festiwalu Wannado. Rozpocznie się ona na obiektach AWF we Wrocławiu w sobotę.

Niesamowita zabawa i rywalizacja z projektem Wannado

Projekt Wannado, który realizowany jest w obrębie Wrocławia jest międzynarodową inicjatywą sportową. Zapoczątkowany został na terenie Czech siedem lat temu. Koncepcja działania festiwalu jest bardzo prosta. Cała impreza opiera się o obecność dzieci w różnym wieku. Zaproszone są zarówno dzieci małe, przedszkolaki, ale również te w wieku szkolnym. Każdy znajdzie tutaj interesującą rozrywkę dla siebie. Oczywiście zaproszenie dotyczy również rodziców i opiekunów dzieci, ponieważ wiele konkurencji odbywa się wspólnie. Wiele dyscyplin sportowych, w których można wziąć udział sprawia, że nikt tutaj nie będzie się nudził.

Rywalizacja i doskonała zabawa w wielu dziedzinach sportu

Wannado to wyjątkowa propozycja dla dzieci w każdym wieku. W czasie imprezy młode osoby mają szansę poznać daną dyscyplinę sportu, a następnie uczestniczyć w prostych ćwiczeniach. Tym samym nie tylko będą się świetnie bawić, ale również zachęcić ich można do uprawiania sportu każdego dnia.

Obecnie we Wrocławiu, zaś w zeszłym roku w Katowicach organizowany był identyczny festiwal sportowy. Wówczas to uczestniczyło w nim sześćdziesięciu przedstawicieli sportowych, zwłaszcza Śląska i Zagłębia. Prezentowali oni ponad pięćdziesiąt różnych dyscyplin, zaś w zabawie wzięło udział ponad 3000 dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz opiekunami. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co sprawiło, że w tym roku został przygotowany we Wrocławiu. Obecnie prezentowane są dyscypliny sportowe między innymi:

  • piłka nożna,
  • kolarstwo,
  • siatkówka,
  • szermierka,
  • lekkoatletyka,
  • żeglarstwo
  • latające dyski

Oczywiście, każde dziecko będzie miało szansę wziąć udział w konkursach i wygrać bardzo cenne nagrody. Festiwal odbywa się w sobotę, zaś wstęp jest bezpłatny.

Opracowane przez: Aneta R.