Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Haixia jest niewidomy, Wenqi nie ma obu rąk. Razem zasadzili ponad 10.000 drzew!

Uważasz, że masz w życiu zbyt ciężko, aby pomagać innym? Przeczytaj więc o historii pewnej przyjaźni pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden z nich jest niewidomy, drugi stracił obie ręce w wypadku. W ciągu 10 lat obaj zasadzili ponad 10.000 drzew, aby pomóc sobie i lokalnej społeczności. Są to Jia Haixia i Jia Wenqi z Chin.

Haixia urodził z chorobą genetyczną, przez którą nie widział na jedno oko. W 200 roku w wypadku w pracy stracił również wzrok w zdrowym oku, i od tego czasu jest zupełnie niewidomy. Wengi stracił obie ręce w tragicznym wypadku, kiedy miał zaledwie trzy latka. Obaj mężczyźni poznali się podczas bezskutecznego poszukiwania pracy. Zaprzyjaźnili się i starają się dopełniać nawzajem, pokonywać swoje słabości. Haixia w wywiadzie stwierdza: „Ja jestem jego rękami. On jest moimi oczami. Jesteśmy dobrymi partnerami”.

Mężczyźni obsadzają drzewami wyjałowiony teren wydzierżawiony od rządu. Codziennie zaczynają pracę o 7 rano. Nie są w stanie kupować gotowych sadzonek, dlatego korzystają z gałązek obrywanych z większych drzew. Na drzewa wspina się Haixia, zaś Wenqi jest jego oczami z dołu. Dzięki temu unikalnemu systemowi współpracy udało im się zasadzić ponad 10.000 drzew w ciągu 10 lat, zaś ich determinacja może służyć za przykład jak pokonywać swoje słabości w codziennym życiu.


Haixia jest niewidomy, Wenqi nie ma obu rąk. Razem zasadzili ponad 10.000 drzew!

 

Haixia jest niewidomy, Wenqi nie ma obu rąk. Razem zasadzili ponad 10.000 drzew! Haixia jest niewidomy, Wenqi nie ma obu rąk. Razem zasadzili ponad 10.000 drzew! Haixia jest niewidomy, Wenqi nie ma obu rąk. Razem zasadzili ponad 10.000 drzew!
Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *