Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Healthy Mom By Ann – czy jest szkodliwy?

Healthy Mom By Ann - czy jest szkodliwy?

Anna Lewandowska od lat już objęła sobie za cel promowanie zdrowego, a przede wszystkim aktywnego trybu życia. Od produktów żywnościowych, przez wyjazdy treningowe, po aplikacje i płyty zawierające zestawy ćwiczeń. Healthy Mom By Ann to płyta DVD, na której można znaleźć specjalny trening przygotowany przez Annę Lewandowską i zespół specjalistów z myślą o przyszłych mamach i nie tylko. Warto podkreślić, iż okres ciąży jest bardzo obciążający dla organizmu kobiety. Zachodzi wówczas wiele zmian, a utrzymywanie aktywności fizycznej w miarę indywidualnych możliwości może poprawić samopoczucie oraz sprzyjać prawidłowemu przebiegowi porodu. Cały trening został stworzony w taki sposób, aby pomóc kobietom ciężarnym, ale równocześnie nie zamykać się przed innymi potencjalnymi odbiorczyniami.

Zobacz również: Który trening Chodakowskiej wybrać na schudnięcie?

Pod kontrolą lekarza

Przed rozpoczęciem treningu z płytą Healthy Mom By Ann należy skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Lekarz prowadzący dokładnie zna historię chorób, przebieg ciąży i będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i doradzić w wyborze optymalnej aktywności fizycznej. Kluczowe znaczenie ma brak przeciwskazań oraz unikanie konkretnych ćwiczeń, które mogą mieć zły wpływ na rozwijające się dziecko. Przede wszystkim należy unikać ćwiczeń o dużej intensywności oraz ćwiczeń, które wymagają użycia ciężarków. Autorka Anna Lewandowska wielokrotnie powtarza, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego należy słuchać swojego ciała. Ponadto na płycie Healthy Mom By Ann znalazły się także wypowiedzi lekarzy, którzy edukują przyszłe mamy.

Indywidualne dopasowanie

Po uzyskaniu pozytywnej opinii od lekarza, możliwe jest rozpoczęcie ćwiczeń, które będą w stanie przygotować organizm do wysiłku, jakim jest poród. Na płycie Healthy Mom By Ann treści zostały podzielone względem upływu czasu trwania ciąży. Treningi są dedykowane dla kobiet w poszczególnych trymestrach, tak aby można było uzyskać kompendium możliwych do wykonania treningów na cały okres trwania ciąży. Podzielone zostały względem poziomu intensywności czy ciężaru. Treningi Healthy Mom By Ann nie ma za zadanie spełniać funkcji ćwiczeń wyczynowych czy nastawionych na bicie rekordów, a na utrzymywanie optymalnego poziomu aktywności fizycznej podczas ciąży, dlatego każdy trening trwa ok. 20 min. Bardzo ważne w tym szczególnym czasie dla organizmu kobiety oraz po urodzeniu dziecka jest wspieranie mięśni dna miednicy, tak aby uniknąć nieprzewidzianych dolegliwości w przyszłości.

Zobacz również: Korzystasz z aplikacji fitness? Twoje dane mogą być zagrożone

Karate Parental

Na płycie wielokrotnej medalistki mistrzostw świata w karate nie mogło zabraknąć treningu związane właśnie z tą dyscypliną. Anna Lewandowska w tej części zestawu treningów Healthy Mom By Ann skupiła się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, które zawierają w sobie niektóre elementy wywodzące się ze sztuk walki, takie jak kopnięcia czy ciosy. Każde ćwiczenie jest zaprezentowane krok po kroku, aby osoby ćwiczące przed ekranem telewizorów, komputerów czy tabletów dokładnie wiedziały jak prawidłowo wykonywać ruchy.

Autorski kurs Anny Lewandowskiej, Karate Parental jest w głównej mierze rekomendowany kobietom w II i III trymestrze ciąży. Wynika to z faktu, że trening ten idealnie nadaje się, aby spożytkować nadmiar energii. Jednocześnie pełnia sił, która następuje początkowe obciążenie i zmęczenie poprzez trening Karate Parental może zostać przekierowana w aktywne przygotowywanie organizmu do ogromnego wysiłku, jakim jest poród. Ćwiczenia ogólnorozwojowe zawarte w tym treningu sprawdzą się także w okresie połogu, dla kobiet pragnących przyśpieszyć powrót do formy sprzed ciąży.

Trening wzmacniający by Ann

Na płycie Healthy Mom By Ann kolejnym rodzajem zaproponowanego treningu jest ten pozwalający na wzmocnienie mięśni. Został on pomyślany w taki sposób, aby aktywnie wpływać na poprawę stanu mięśni, które zostaną poddane wysiłkowi podczas porodu, a następnie nadwyrężone nadal będą obciążane poprzez noszenie dziecka. Autorka podkreśla, iż warto pomyśleć o naszym organizmie, mięśniach wcześniej, jeżeli jest to możliwe. Podobnie jak trening Karate Parental jest on rekomendowany w szczególności kobietom w II i III trymestrze. Trening wzmacniający wymaga sprzętu, takiego jak butelki wody, krzesła, czy o ile dana kobieta posiada ich bardziej profesjonalne odpowiedniki, takie jak hantle czy piłki. Aby zapewnić optymalność i skuteczność, trening został podzielony na 3 bloki, z czego każdy z nich składa się z 5 różnych ćwiczeń.

Zobacz również: Mi Fit – aplikacja, która zadba o Twoje zdrowie

Rozciąganie by Ann

Podczas ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, m.in.: zmianie ulega np. środek ciężkości, co może powodować tymczasowe utraty równowagi. Zapaleni sportowcy wiedzą, że każdy trening należy zakończyć rozciąganiem z wielu powodów. Podobnie w czasie ciąży rekomendowane jest rozciąganie ciała, aby wzmocnić mięśnie oraz poprawić ich ruchomość, co pozwoli na uniknięcie dolegliwości bólowych spowodowanych przez obciążenia dla stawów.

Podsumowanie

Dodatkową motywacją, którą można odnaleźć na płycie Healthy Mom By Ann są nagrania wraz z kobietami w ciąży ćwiczącymi jednocześnie z Anną Lewandowską. Aktywność fizyczna w czasie ciąży, która nie została ograniczona przez przeciwskazania lekarskie oraz po porodzie ma pływ na stan zdrowia przyszłej mamy. Pomocna w dbaniu o dobrostan organizmu może okazać się płyta Healthy Mom By Ann.

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *