Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Idealne wyposażenie na zimę – buty i bielizna termoaktywna

Idealne wyposażenie na zimę – buty i bielizna termoaktywna

Sezon zimowy już za kilka chwil. Zanim nastaną więc mrozy i spadnie pierwszy śnieg, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego stroju. Najważniejsza jest bielizna, która będzie chronić nas przed zimnem, a także buty. Jak wybrać odzież i obuwie, aby w pełni spełniało nasze oczekiwania w ciągu całej zimy, a także służyło być może jeszcze kolejny sezon?

Ciepłe i solidne buty zimowe dla dziecka na wagę złota

Jeżeli nie wiemy jakimi wytycznymi kierować się, kiedy kupujemy dziecięce zimowe buty, okazać się może że nie są one zadowalające w użytkowaniu. Warto więc zwrócić uwagę na ich kilka podstawowych cech:

  • Izolacja termiczna obuwia

Izolacja termiczna jest jednym z najistotniejszych parametrów, dzięki której naszym stopom jest ciepło. Jeśli nasze stopy zachowają odpowiednią ciepłotę, całe ciało nie będzie wychładzać się i marznąć. Stopy przez cały czas mają kontakt z podłożem, dlatego izolacja cieplna jest tutaj najważniejszym parametrem. Wybierając obuwie zimowe zwróćmy uwagę nie tylko na ocieplenie cholewki ale także i podeszwy.

  • Wodoszczelność obuwia oraz ochrona przed wilgocią

Bardzo istotnym elementem w wyborze zimowego obuwia jest także jego wodoszczelność. W tym okresie buty niemalże cały czas mają kontakt z wodą, śniegiem i wilgocią, dlatego istotne jest aby, woda nie dostawała się do środka. Obecnie na rynku kupić możemy bardzo dużą ilość butów, które to są wyposażone w specjalną membranę zapewniającą nieprzemakalność. Membrana cechuje się mikroporami, które zapewniają nam ochronę przed wilgocią.

  • Przyczepność obuwia do podłoża

To, jaką buty mają przyczepność do podłoża w okresie zimy też jest bardzo ważnym elementem. Dzięki temu zapewnioną mamy stabilność nawet kiedy podłoże jest śliskie. Oczywiście mamy tutaj klasyczne „traktorki” ale także obuwie w którym zastosowano tworzywo zwiększające tarcie.

  • Komfort użytkowania obuwia zimowego

Oczywiście wybierając buty zimowe musimy zwrócić też uwagę na komfort ich użytkowania. Rozwiązań jest tutaj bardzo wiele i wszystko zależy od tego, w jakich butach czujemy się wygodnie. Jeśli nie chcesz przepłacić, ceny butów zimowych dla dzieci sprawdź w serwisie Ceneo.

Karmienie dziecka - zobacz na Ceneo

Bielizna termoaktywna w mroźne dni

Zimą szczególną uwagę zwracamy na to, aby nie wychłodzić naszego organizmu i zawsze czuć przyjemne ciepło. Elementem, który pomoże nam osiągnąć ten cel jest bielizna termoaktywna. Produkowana jest ona z specjalnego rodzaju tkanin syntetycznych, które utrzymują ciepłotę ciała, odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze oddychać.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna jest odzieżą sportową cechującą się bardzo wysokimi standardami wykonania. Cechuje się ona wielką funkcjonalnością. Przede wszystkim chroni nasz organizm przed wychłodzeniem, co sprawia, że doskonale sprawdza się w czasie zimy. Dodatkową jej cechą jest to, że pozbywa się potu ze skóry, dlatego sprawdza się nawet kiedy się mocno spocimy. Jeżeli zakładamy ją prosto na ciało, ogrzewa je i nie dopuszcza do utraty temperatury. Bielizna ma szczególne zastosowanie w chwili, kiedy przebywamy na zewnątrz i panuje ujemna temperatura.

Jakie funkcje spełnia bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna sprawdza się w zimie, ponieważ wykonana jest z wysokiej jakości włókna syntetycznego, jakie to odpowiada za zachowanie stałej temperatury ciała. Dodatkowo ma też doskonałą przepuszczalność powietrza i zapobiega nasiąkaniu wodą. Bielizna pomaga naszej skórze lepiej oddychać,  utrzymać jednolitą temperaturę ciała, a dodatkowo zapobiega zapobiega przegrzaniu się organizmu oraz jego wyziębieniu. Warto wspomnieć, że materiał z którego jest wykonana zwalcza nieprzyjemny zapach skóry oraz zapewnia swobodę ruchów.

Zanim udasz się do sklepu na zakupy, zastanów się jakie wybrać obuwie i bieliznę termoaktywną. Ceny poszczególnych produktów najlepiej sprawdzić w serwisie Ceneo. Dobry i słuszny wybór zaowocuje dużym komfortem w czasie trwania całej zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *