Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Instruktor personalny i jego zadania

zawody wymagające wysiłku fizycznego

Instruktor personalny to osoba, która opracowuje zestaw ćwiczeń i pomaga klientowi w walce o uzyskanie idealnej sylwetki. Układa także dietę, a także doradza czy i jakie odżywki i suplementy diety powinno się zażywać, aby jak najszybciej i najbezpieczniej dla zdrowia dotrzeć do wymarzonego celu.

Rola Instruktora personalnego

Dobry trener personalny nie powinien ograniczać się tylko do siłowni. Powinien w grafiku klienta umieścić także zajęcia na wolnym powietrzu takie jak biegi czy marsz, jazda na rolkach czy rowerze. Zajęcia na basenie czy inne formy ruchowe także będą sprzyjać walce o wymarzoną sylwetkę. Oczywiście pod czujnym okiem trenera.

Instruktor personalny prowadząc trening personalny czuwa, aby ćwiczenia były wykonywane prawidłowo, zgodnie z predyspozycjami klienta, z jego zdrowiem i możliwościami. Pilnuje też, aby wykonywać je jak najbardziej efektywnie. Trener personalny motywuje także swojego klienta do pracy, kiedy zaobserwuje spadek formy i niechęć.

Kwalifikacje

Instruktor personalny to osoba, która skończyła specjalne kursy uprawniające do wykonywania tego zawodu, a na końcu zdała egzaminy państwowe. Powinien mieć dobrą kondycję i zamiłowanie do uprawiania sportu. Umiejętności interpersonalne również bardzo się przydadzą w tym zawodzie, ponieważ będzie on przekazywał swoją wiedzę innym.

W pracy trenera personalnego ważne jest także ciągłe dokształcanie się, ponieważ w tej dziedzinie jaką jest fitness pojawiają się co chwilę jakieś nowinki, z który osoba prowadzącą treningi powinna być na bieżąco.

W Bydgoszczy na treningi zaprasza Instruktor personalny Igor Bilinskyi: http://ibtrenerpersonalny.pl

Opracowane przez: ZdrowyWrocław