Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak dbać o brodę?

Jak dbać o brodę?

Broda jest na czasie, jest bardzo modna w obecnym czasie. Oczywiście można tę brodę po prostu zapuścić i pozwolić jej rosnąć. Jednakże tak naprawdę należy zadbać o to, aby poddawać ją pielęgnacji. Brodę należy skracać, należy i można nadawać jej odpowiedni kształt, a tym samym wymaga ona stosownej pielęgnacji. Bardzo ważne też jest jej mycie odpowiednimi środkami.

Popularne usługi

Popularne są współcześnie usługi barberskie, a więc profesjonalna pielęgnacja brody, aczkolwiek o zarost na twarzy można z powodzeniem zadbać także samodzielnie. W jaki zatem sposób należy dbać o swoją brodę, aby była ona naszą własną chlubą, aby móc podobać się sobie jak i osobom z otoczenia? Przede wszystkim należy zadbać o odżywianie i nie chodzi tutaj o jakieś odżywki na włosy, ale o odżywianie posiadacza brody. Sposób jego odżywiania, dostarczane do organizmu składniki są bardzo istotne w kontekście odpowiedniej kondycji włosów na brodzie. Przede wszystkim zatem należy zadbać o odpowiednią ilość spożywanego białka, gdyż to od niego w głównej mierze zależy kondycja włosów.

Codzienne elementy w diecie

W codziennie stosowanej diecie warto także zadbać o obecność nienasyconych tłuszczów, błonnika, witamin jak również i węglowodanów złożonych. Kolejnym z elementów, chociaż nie dla każdego oczywistym, jest dbanie o siebie. Aby móc zapuścić zdrową, gęstą brodę, należy o siebie zadbać, należy odpowiednio się odżywiać, należy odpowiednio się wysypiać, uprawiać sport oraz w jak największym stopniu należy unikać stresu. Broda oczywiście powinna być każdego dnia myta. W ciągu każdego dnia we włosy na brodzie mogą wnikać różne zanieczyszczenia, spaliny jak również i drobiny jedzenia. Mycie włosów na brodzie nie tylko je odświeża, ale także zapobiega powstawaniu różnego rodzaju wyprysków na skórze pod brodą. Można tutaj stosować kosmetyki dedykowane specjalnie na brodę, ale można również zastosować te same kosmetyki co stosujemy na włosy.

Kosmetyki do brody

Warunkiem jest jednak to, aby owe kosmetyki, aby ów szampon był oparty w całości o naturalne składniki. Kolejny z elementów jest kluczowy dla pielęgnacji brody oraz dla jej właściwego wyglądu. Mowa mianowicie jest o czesaniu brody. Dzięki regularnemu czesaniu możemy mówić zarówno o lepszym jej układaniu się jak również o usuwaniu martwego naskórka znajdującego się pod zarostem.

Warto zastosować do brodfy szczotkę z naturalnego włosia – może być z dzika, dzięki której skóra na brodzie szybciej i efektywniej będzie produkować sebum. W ten sposób będzie można mówić o lepszym efekcie w wyglądzie brody. Czesanie brody wpływa także na taki aspekt, jakim jest ukrwienie tego miejsca. Dzięki lepszemu ukrwieniu można mówić o znacznym przyspieszeniu wzrostu włosów. Na pewno nie można i nie należy brody pozostawiać samopas. To nie są te czasy, w których możliwości w zakresie pielęgnacji własnego zarostu były nikłe. Dzisiaj z powodzeniem można dbać o własną brodę we własnym domu jeśli zastosujemy się do zasad podanych powyżej. Oczywiście w tej całej pielęgnacji bardzo ważna jest regularność wszelkich stosowanych zabiegów.

Opracowane przez: Aneta R.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *