Postaw na zdrowie we Wrocławiu

Jak nie dać się koronawirusowi?

Jak nie dać się koronawirusowi?

Od czasu pojawienia się koronawirusa, liczba zakażeń cały czas wzrasta i to w zawrotnym tempie. Doszło do jego rozprzestrzenienia nie tylko na Chiny i wiele krajów azjatyckich, ale dotarł także do Europy. Bardzo ważne jest to, aby dołożyć wszelkich starań do zmniejszenia ryzyka zakażenia się. Najbardziej uważać muszą osoby podróżujące, ale ostrożność zachować powinni wszyscy, szczególnie osoby starsze i z obniżoną odpornością. Jest kilka kwestii, o których należy pamiętać, aby uchronić się przed zarażeniem koronawirusem.

Koronawirus jak się chronić?

Osoby podróżujące powinny unikać bliskiego kontaktu z tymi, które kaszlą i mają gorączkę. Bardzo ważne jest częste mycie rąk za pomocą środków o działaniu odkażających. Powinny one być na bazie alkoholu. Sprawdzi się także mydło i woda. Unikać powinno się dotykania miejsc takich jak oczy, nos i usta. Trzeba pamiętać o tym, że mycie rąk nie może być powierzchowne i trwać parę sekund. Rozpocząć należy od zwilżenia rąk ciepłą wodą i nałożenia mydła w zagłębienie dłoni. Następnie trzeba namydlić obydwie wewnętrzne powierzchnie dłoni i spleść palce, po czym namydlić je.

Nie można zapomnieć o namydleniu obydwu kciuków, wierzchniej dłoni wnętrzem drugiej i na przemian oraz obydwu nadgarstków. Potem można spłukać dokładnie dłonie wodą w celu pozbycia się mydła i dobrze wysuszyć dłonie. Cała ta procedura wydaje się być długotrwałym procesem, ale całkowity czas takiego skutecznego mycia zajmuje nie wiece niż pół minuty.

Niezwykle ważne jest to, aby zachować ostrożność podczas przygotowywania posiłków, szczególnie przy użyciu mięsa. Powinno się używać różnych noży i desek do kojenia surowego mięsa i gotowanej żywności. Pomiędzy przygotowywaniem surowej i gotowanej żywności również zaleca się myć ręce. Istotne jest dokładne gotowanie jajek i mięsa. Unikać powinno się też kontaktu z chorymi i bezpańskimi zwierzętami.

Maska antywirusowa koronawirus sposobem na ochronę przed zakażeniem

Jeśli dojdzie już do zakażenia się koronawirusem, ważne jest chronienie innych przed zachorowaniem. Unikać należy w miarę możliwości kichania w miejscach publicznych. Podczas kichania i kaszlenia należy zakrywać usta i noc – chusteczką lub zgiętym łokciem. Użytą chusteczkę trzeba wyrzucić do zamkniętego kosza, po czym umyć ręce wodą z mydłem lub użyć płynu dezynfekcyjnego. Unikać należy spluwania w miejscach publicznych.

W przypadku wystąpienia objawów takich jak gorączka, kaszel, duszności i trudności z oddychaniem powinno się bezzwłocznie poprosić o pomoc lekarza. Trzeba też poinformować o miejscach, które się do tej pory odwiedziło i dokąd podróżowało. W przypadku zachorowania najlepiej jest pozostać w domu i ograniczyć kontakty z innymi. Ważne jest czyszczenie i dezynfekowanie często dotykanych przedmiotów/powierzani.

W przypadku wystąpienia wirusa na twarzy powinno się nosić maseczki, co zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby na innych. Tego typu maski powinny być stosowane przez pracowników służby zdrowia i osoby opiekujące się innymi.

Hurtownia medyczna CMS Polska

Opracowane przez: ZdrowyWrocław

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *